Sahibinden.com saçma ilanlar

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bu konuda Sahibinden.com'un saçma ilanlarından bazılarını bir araya getirdim. Yani durumlar ortada insanları kandırmaya uğraşanlar çok.
1-) 650 TL'lik oyun canavarı. Ekran kartı 380 dolar yazılmış. İlan 25 Şubat 2017 tarihli yani bu zamanın dolar kuru ile 1.421.51 TL yapıyor. İşin garip tarafı işlemci Pentium E6500. Pentium işlemciye kim 1.500 küsur TL'lik kart takar ki?
İlan linki:
Oyun canavarı - Exper Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 403766506
ilan.png

ilan2.png

2-)
3000 TL'lik R7 240'lı oyun canavarı?
İlan linki:
İ7 6700 işlemci 16 gb ddr4 ram - Exper Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 406945005
ilan3.png

ilan 4.png

3-) Sıfır ayarında GT 710'lu oyun bilgisayarı? Hem de 2.200 TL'ye. Gülünç bir durum...
İlan linki:
SIFIR AYARINDA OYUN PCSI - Exper Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 395052871
ilan5.png

ilan6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef böyle çok afedersiniz çakallar var. Bunları genellikle çocuğuna karne hediyesi vs PC almak isteyen aileler alıyor. Keşke Sahibinden.com'da sınırlı kalsa. Aynı şey Vatan, MediaMarkt ve Teknosa gibi yerler için geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sitenin yöneticilerine anlatsana bunu. Daha hayırlı olur.
Bir şey değişeceğini pek sanmam.

Acaba evdeki sistemleri satıp ilk ilanı alabilirmiyim?
Bence evi, arabayı, bağı ve bahçeyi satıp almalısınız.

Maalesef böyle çok afedersiniz çakallar var. Bunları genellikle çocuğuna karne hediyesi vs pc almak isteyen aileler alıyor. Keşke Sahibinden.com'da sınırlı kalsa. Aynı şey Vatan, Media Markt ve Teknosa gibi yerler için geçerli.
Haklısınız ne yazık ki ortalıkta bu şekilde insanları kandırıp satış yapan insan çok. Vatan' a gidip 2500- 3000 TL' ye istediği sistemi değil de o fiyata 4 GB GT 730 önerisi almış insanlar gördüm. Çok değil 2 gün önce Pentium G4560 ve 1050 Ti almak için gidip ancak Vatan çalışanlarının o işlemci oyunlarda yanar demiş ve A10 7870K ile birlikte SSD vs bir sürü şey eklemiş ve öyle bir liste vermiş. İnanılır gibi değil insanları aptal yerine koyuyorlar.

Hmm kararsız bırakacak ilanlar. Bilgisayarlar çok güçlü. :D

Her zamanki gibi anlamsız bir şikayet. Anlıyorum seni böyle saçma ilanlar görünce benimde sinirim oynamıyor değil. Lakin bu her zaman böyle idi ve her zaman böyle olacak. Bizim ülkemize de has bir şey değil bu konu. Dünya'nın her yerinde böyle insanların zar zor kazandıkları paralara adice bir şekilde çullanmaya çalışanlar var. Kafaya takmamaya çalış yapabileceğin en iyi şey kendi eşine dostuna yardımcı olmak olur bu konularda.

Bazen bende bakıyorum, bir çok abartıya denk geliyorum. Bazen mesaj atıyorum dalga geçmek için. Adam diyor ki sıfırı 800 TL bu bilgisayarın. Bilgisayarın sıfırı yok:ROFL: Adam ekranı olmayan diz üstü bilgisayara 500 TL fiyat biçiyor, ekranlısı 500 TL:ROFL: Özellikle de arabalar, arabanın sıfırı 100.000 TL, adam 2. el arabasına 30.000 KM de iken 99.000 fiyat koymuş. Sonra araba piyasası durgun diyor. 1000 TL daha veririm ve sıfır alırım:LOL:

Son düzenleme:
Her zamanki gibi anlamsız bir şikayet. Anlıyorum seni böyle saçma ilanlar görünce benimde sinirim oynamıyor değil. Lakin bu her zaman böyle idi ve her zaman böyle olacak. Bizim ülkemize de has bir şey değil bu konu. Dünya'nın her yerinde böyle insanların zar zor kazandıkları paralara adice bir şekilde çullanmaya çalışanlar var. Kafaya takmamaya çalış yapabileceğin en iyi şey kendi eşine dostuna yardımcı olmak olur bu konularda.
Değişmeyen kahrolası bir düzen. Yapılacak bir şey yok. Gördüğüm ilanları burada paylaşıp sizlerle karşılıklı olarak konuşmayı böyle şeyleri tartışmayı seviyorum. Paylaştığım ilanlar Türkiye içi ama dediğiniz gibi dünyanın her yerinde böyle. Keşke insanlar birbirlerini dolandırmadan, kandırmadan bir şeyler yapabilse.

Bazen bende bakıyorum, bir çok abartıya denk geliyorum. Bazen mesaj atıyorum dalga geçmek için. Adam diyor ki sıfırı 800 TL bu bilgisayarın. Bilgisayarın sıfırı yok:ROFL: Adam ekranı olmayan diz üstü bilgisayara 500 TL fiyat biçiyor, ekranlısı 500 TL:ROFL: Özellikle de arabalar, arabanın sıfırı 100.000 TL, adam 2. el arabasına 30.000 KM de iken 99.000 fiyat koymuş. Sonra araba piyasası durgun diyor. 1000 TL daha veririm sıfır alırım:LOL:
Böyle ilanlar oldukça çok ki ikinci el olmasına rağmen sıfırından pahalı oluyor. :) G4560 ve Gtx 1050 Ti sistemi 2200 'e satıyor. Hesaplamaya kalkar isek tek fanlı 1050 Ti sistem 1850 TL civarı. Ekran kartı Asus demiş fark olarak 200 eklense yine o fiyat tutmuyor. Kayıtlı olduğum gruptan biri yazmış bilmiyorsan konuşma tarzı gibi bir şeyler yazmış. İnanılacak gibi değil resmen dolandırıcı.

Değişmeyen kahrolası bir düzen. Yapılacak bir şey yok. Gördüğüm ilanları burada paylaşıp sizlerle karşılıklı olarak konuşmayı böyle şeyleri tartışmayı seviyorum. Paylaştığım ilanlar Türkiye içi ama dediğiniz gibi dünyanın her yerinde böyle. Keşke insanlar birbirlerini dolandırmadan, kandırmadan bir şeyler yapabilse.

Böyle ilanlar oldukça çok ki ikinci el olmasına rağmen sıfırından pahalı oluyor. :) G4560 ve Gtx 1050 Ti sistemi 2200 'e satıyor. Hesaplamaya kalkar isek tek fanlı 1050 Ti sistem 1850 TL civarı. Ekran kartı Asus demiş fark olarak 200 eklense yine o fiyat tutmuyor. Kayıtlı olduğum gruptan biri yazmış bilmiyorsan konuşma tarzı gibi bir şeyler yazmış. İnanılacak gibi değil resmen dolandırıcı.
Evet o dediğin sistemi 3 gün önce arkadaşa topladım, 1870 TL tuttu. Bazıları gerçekten dolandırıcı, hatta çoğu. Bazı satıcıları anlarım. Mesela telefona telefoncu 300 TL veriyordur ama satışı 450 TL. İlana buna yakın fiyatlar koyanı anlarım, adam haklıdır. Ama sıfırı ile aynı fiyata hatta fazlasına satmaya kalkanlar tam bir dolandırıcı. Sahibinden.com bence pek denetlemiyor bu işi.

Geri
Yukarı