Sahibinden dolandırıcı damgası yedim

morbid4605

Decapat
İyi günler. Sahibinden üzerinden 26 Mart tarihinde X4 955 işlemci sattım ve ürün satıcıya ulaştı. Ama satıcı bana diyor iade alın bu işlemci farklı işlemci diyor. Sizi şikayet edeceğim diyor. Havale sonrası kargo yaptım. Bu konuda ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatta sen Sahibinden ile görüşüp kanıtlarını onlara sun. Dolandırıcı damgası nasıl bir şey?
Sitenin öyle dolandırıcı damga yetkisi de hakkı da yoktur. Eğer öyle bir şey yaptılarsa onları da uyar, gerekirse mahkemeye verebileceğini söyle.

Hatta sen Sahibinden ile görüşüp kanıtlarını onlara sun. Dolandırıcı damgası nasıl bir şey?
Sitenin öyle dolandırıcı damga yetkisi de hakkı da yoktur. Eğer öyle bir şey yaptılarsa onları da uyar, gerekirse mahkemeye verebileceğini söyle.
Öyle bir sistem kurulursa kullanıcı sözleşmesinde de belirtilir.

Ve belirtilmiş ise şunu yazabilirler:
Bu kullanıcı, dolandırıcı olduğuna dair birçok kez şikayet edildi. Dikkatli olun.

Ama bunu yazamazlar:
Bu kullanıcı dolandırıcıdır.

Yazdıklarına göre benim düşüncem adam elindeki işlemciyi iade ayağına sana kakalamaya çalışıyor, seni dolandırmaya çalışıyor yani. Elinde kanıtlar da varsa hiç uğraşma bence. Şikayet edicem demesi falan da seni korkutup iade almanı sağlamak büyük ihtimal.

Olay anlattığınız gibiyse hukuk mahkemelerinde ispat yükü değişebilir. O konuyu ayrı tutuyorum. Ancak savcılığa şikayet etme gibi konularda sorun olmayacağı kanaatindeyim. Yaşınız küçük, karşı taraf sizi endişelendirmiş. Bana kalırsa endişelenecek bir durum yok, gönlünüzü ferah tutun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı