Sahibinden GET yanlış kargo kodu girilmiş

morbid4605

Decapat
Arkadaşlar sahibinden üzerinden GTX 960 715TL'ye aldım. Satıcı aldığım zaman sisteme yanlış bir sallamasyon bir numara girmiş. Ulaştığımda ben öyle bir şey görmedim falan dedi. Geri beni aradı dediki bunun kargosu 40 50TL tutar ben çok urasmak istemiyorum falan dedi kotası dolmuş kargonun uğraşmak istemiyorum falan dedi istersen iptal et dedi. Ben de telefonu kapattım biraz sonra sana döneceğim dedim. Hemen 4-5 dakika sonra yazdım o zaman iptal edelim dedim bana çok pahalıya geliyor dedim. O da çok geç cevaplar vererek tamam falan dedi geçiştirdi. Diyorum iptal et dedim işim var sabahtan beri uğraşıyorum dedi işim bitince iptal ederim dedi. Ben de bayağı fazla zaman geçti yazdım iade başlattım onaylarsanız para bana geçecek diye o da geri dedi ben ürünü kargoya verdim falan dedi çok geç cevaplar vererek. Sahibindeni aradım anlattım olayı konuşmaları attım. Sizce param geri yatar değil mi?
Arkadaşlar bu arada ben ürünü iptal etme sebebi adamdan çok tereddüt ettim. Calışan videosunu at diyorum sistemim bozuk falan diyor şubeden şubeye 50 lira kargo tutar falan diyor. Bir de yanlış kargo girmiş sallamasyon bir numara, o yüzden iptal ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın dolandırıcı olma ihtimali yüksek. Çok dikkatli olun bence. Hiç GET ile alışveriş yapmadım ondan dolayı pek bilgim yok ama kargo falan gelirse teslim almayın geri gönderin direk.

Güncelleme: Şimdi GET'e baktım kargoyu almayınca da sorun oluyormuş.

Gelen kargoyu almamam durumunda ne olur?

Öncelikle satıcıların sorumluluğu almış olduğunuz ürünü sizlere eksiksiz olarak göndermektir. Tarafınıza gelen ürünü teslim aldıktan sonra iade etme hakkınız bulunmaktadır. Ürünü teslim almamanız halinde yapmış olduğunuz ödemeniz Güvenli Hesap'ta Güvenli e-Ticaret işleyiş kuralları tarafınızdan yerine getirilinceye kadar (ürünü teslim alana kadar) bekletilmektedir.

Ürünün kargodan teslim alınmaması halinin devamında sahibinden.com üyeliğiniz dondurulabilir ya da kara listeye alınmak suretiyle sonlandırılabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı