Sahibinden ikinci el ekran kartı alınır mı?

AMD kartı alıyosan mining olayı ucuz kartlarda çok oluyor benim kartımda 2 ay mining görmüş satan kişi söylemişti ama şu ana kadar ısı vs. sorun çıkarmadı biraz şans işi.

Almayı düşündüğüm kartlar RX 6600-6700-6800

Param Güvende alıcıyı koruyor. Satıcı için riskli bir şey hatta. Ancak bana kalırsa en iyisi canlı canlı test edip parayı öyle vermek.

Bencede bende zaten 3 günlük deneme süresini elimden geldiğince sorunsuz yapmak istiyorum eğer sorun çıkarsa zaten 3 gün içinde iade edip parayı geri alırım.

Tahmin edeyim fiyatları ortalama 4000-4500 civarı değil mi? Benim aldığım kart 3500 liraydı RX 5700 XT.

Bencede bende zaten 3 günlük deneme süresini elimden geldiğince sorunsuz yapmak istiyorum eğer sorun çıkarsa zaten 3 gün içinde iade edip parayı geri alırım.
Hocam bazen kabul etmeyip suçu sizin üstünüze atıyorlar. Dikkatli olun iş davaya kadar gidebiliyor bir zevk için uğraşmaya değmez.

Ben olsam bana yakın olmayan bir yerden bir şey almam çünkü bu işin her türlü dolandırıcılığı var.

Fazla bir test yok. OCCT ile Full güç test yaparsın. Sıcaklıkları kontrol edersin. Bir de oyunlarda yaklaşık aynı FPS değerlerini alıp almadığını kontrol edersin. Bunları almadan önce de isteyebilirsin.

Veya 3-4 k daha fazla verip sıfır alacağım yıllarca kafa rahat edecek.

AMD alacaksan kimisinde sıfırında da problem oluyor şans işi denebilir en mantıklısı 7 k civarında ikinci el sağlam NVIDIA bakmak. Bildiğim kadarıyla NVIDIA pazarı biraz yüksek, ve mining olayı NVIDIA'nın yüksek modellerinde çok olmuyor çünkü AMD'nin sıfırı çok ucuz ve mining yapanlar genelde AMD alıyor, tabii bu demek değilki NVIDIA da mining yapan yok, var ama AMD kadar çok yok piyasada. Alırken bakmanız gerekenler FurMark testi, dışına bakın hasar var mı bir de giriş portlarını tek tek deneyin görüntü vermeyen var mı diye.

Geri
Yukarı