Sahibinden ilanı için yazan yabancı dolandırıcı mı?

Merhaba, annem Sahibinden'e antika halı ilanı koymuş, bugün de yabancı birisi yazmış bana söyledi. İlk yazdığından beri dolandırıcı gözüyle bakıyorum ama ilk parayı göndermeyi kabul etmesi aklımı karıştırdı. Profil fotoğrafını bir siteden arattım ama fake değil gibi. Herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?
Daha öncede bunun gibi bir konu açılmıştı karşı taraf yine bir arkadaşı için alacağını söylüyordu ve asker olduğunu söylüyordu.

Aşırı dolandırıcıya benziyor. Ayrıca birtakım ikna etme taktikleri kullanıp ne yapıp edip size parayı ilk yollamayacak gibi duruyor.

Böyle alıcılar genel amacı parayı gönderip geri çekebilme şansı var yani siz ürünü kargoya verdikten sonra geri çekebilir tehlikeli bir işlem bence satış yapmayın.
Parayı nasıl geri çekiyorlar ki?
Karşı tarafın p
Rofil fotoğrafını bir atar mısın buraya?
Ekler kısmına koydum.
Parayı göndermeyecek. Gönderdim ama hesabına geçmesi için şu adrese 500-1000 TL yatırmanız gerekiyor diyecek sonra kaybolacak.
Yine de iban, isim vs. verip deneyeyim mi?

Dosya Ekleri

• 1650227363662.png
    1650227363662.png
    441,1 KB · Görüntüleme: 44
Böyle alıcılar genel amacı parayı gönderip geri çekebilme şansı var yani siz ürünü kargoya verdikten sonra geri çekebilir tehlikeli bir işlem bence satış yapmayın.

Aynen, mesela işlem saati dışında parayı gönderip dekontu gönderiyorlar. Para işlem saatinde gönderilmek üzere beklerken hesabın bakiyesini gönderilecek miktarın altına getirip işlemi başarısız hale getiriyorlar. (Al-sat yaparken babam uyarmıştı)

Yeni konular

Geri
Yukarı