Sahibinden Param Güvende iade yapılırsa hizmet bedelini geri ödemiyor

GUNERE$

Kilopat
Daha fazla  
Başımdan geçen bir olayı anlatayım.

11.000₺ ile laptop satın aldım. Sahibinden Param Güvende benden 660₺ ile hizmet bedeli aldı. Toplamda 11660₺ ödedim. Ürün geldi ama satıcının dediği gibi sorunsuz değildi. Ekranı ölü pikselli ve darbeli idi. Neyse ürünü iade ettim ama sahibinden 11.000₺ geri ödedi. 660₺ ise güme gitti. Yani Param Güvende sistemi tamamen alıcıları söğüşlemek için yapılmış bir sistem. Bu şekilde 2.el alışveriş yapacaksanız iki kez düşünün. İade yaparsanız hzmet bedelini geri ödemiyorlar.

11.000₺ ile laptop satın aldım. Sahibinden Param Güvende benden 660₺ ile hizmet bedeli aldı. Toplamda 11660₺ ödedim. Ürün geldi ama satıcının dediği gibi sorunsuz değildi. Ekranı ölü pikselli ve darbeli idi. Neyse ürünü iade ettim ama sahibinden 11.000₺ geri ödedi. 660₺ ise güme gitti. Yani Param Güvende sistemi tamamen alıcıları söğüşlemek için yapılmış bir sistem. Bu şekilde 2.el alışveriş yapacaksanız iki kez düşünün. İade yaparsanız hzmet bedelini geri ödemiyorlar.

E mantıken şirket bunu hayrına yapmıyor siz hangi hizmet bedelinin geri ödendiğini gördünüz?

Adıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir sistem. Ne alıcı ne de satıcı olarak kullanılmasını asla önermiyorum. Elden alışveriş her zaman daha güvenli ve sorunsuz olur.

G305 fare almistim ama kapaginda sorun vardi. Satici satarken soylememisti hem. Iade ettim ama kargo surecinde urunun kutusunu yirtilmis anladigim kadariyla. Ben parami kurusu kurusuna geri alirken satici hem vaktinden, hem de urunun kutusundan oldu.

Evet öyle oluyor. Kargo ücreti yok oluyor.

Sen o laptobu elden aldim diyelim. Verdin 11 bini ve 1 hafta sonra laptopta ariza oldugunu fark ettin. Nasil parani geri alacaktin :)

E mantıken şirket bunu hayrına yapmıyor siz hangi hizmet bedelinin geri ödendiğini gördünüz?
Başarısız olan bi alışverişten bedel almak ne kadar mantıklı?
Tamamen alıcı değil bu arada daha çok satıcılar zararlı çıkıyor. Ürünü o sistemden alıp hasar verip ya da parça çalıp iade eden bir sürü alıcı var.
Ben satıcı alıcı olayında değilim. Genelde satıcılar ürünlerinin kusurlarını gizliyorlar ama.
Zaten 660 TL'yi 11.000 TL'yi sorunsuz geri almak için verdiniz.
Tebrik ederim para kazanmak bu kadar kolay.
Adıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir sistem. Ne alıcı ne de satıcı olarak kullanılmasını asla önermiyorum. Elden alışveriş her zaman daha güvenli ve sorunsuz olur.
Evet doğrusu bu benim bu durumdan haberim yoktu. Bir daha kullanmayacağım.
Evet öyle oluyor. Kargo ücreti yok oluyor.
Başarısız alışverişte Kargo ücreti kesilse kalan mikater geri ödense mantıklı olan bu. Diğer şekil haksız kazanç. Başarısız bir alışverişten para almak.
Sen o laptobu elden aldim diyelim. Verdin 11 bini ve 1 hafta sonra laptopta ariza oldugunu fark ettin. Nasil parani geri alacaktin :)
Laptop'u elden alsam darbeleri ölü pikselleri canlı görürdüm en azından. Stres testine sokup alırdım.

Bu konuyu neden açtım? Benim gibi bu durumdan haberi olmayanları uyarmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı