Sahibinden param güvende IBAN isim farklılığı

Stingy

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. 1 gün önce sahibinden param güvende ile 380TL'ye (+40TL param güvende bedeli) ürün almıştım. Satıcı yolladığım param güvende teklifini kabul etti ama IBAN ismi ile sahibinden kullanıcı ismi farklı olduğu para gelmeyeceğini belirtti. Gerçekten de böyle bir durum varmış.

Sorum şu: Siparişi iptal edersem 40TL Sahibinden'de mi kalıyor, yoksa tarafıma 380TL ile birlikte iadesi gerçekleşiyor mu? Eğer param güvende bedeli tarafıma iade edilmiyor ise siparişi iptal etmek istemiyorum doğal olarak. Sipariş kendini iptal etmeden önce de 24 saat kaldı. Karşı taraf IBAN isim problemini nasıl çözebilir?

Ben ekran kartı sattığım zaman Sahibinden ile iletişime geçmiştim bu konu ile ilgili. O zaman henüz banka kartım yoktu abimin IBAN a gelecekti para ancak sahibinden hesabı da benim adımaydı adamlar kullanıcı adınızı geçici olarak IBAN sahibi ile aynı yapın sonra tekrar düzeltirsiniz dedi sorun olabiliyormuş.

Herkese iyi forumlar. 1 gün önce sahibinden param güvende ile 380TL'ye (+40TL param güvende bedeli) ürün almıştım. Satıcı yolladığım param güvende teklifini kabul etti ama IBAN ismi ile sahibinden kullanıcı ismi farklı olduğu para gelmeyeceğini belirtti. Gerçekten de böyle bir durum varmış.

Sorum şu: Siparişi iptal edersem 40TL Sahibinden'de mi kalıyor, yoksa tarafıma 380TL ile birlikte iadesi gerçekleşiyor mu? Eğer param güvende bedeli tarafıma iade edilmiyor ise siparişi iptal etmek istemiyorum doğal olarak. Sipariş kendini iptal etmeden önce de 24 saat kaldı. Karşı taraf IBAN isim problemini nasıl çözebilir?

Param güvendeye hangi IBAN'ı gırdıyse oraya gider.

Bir dolandırıcılık yöntemi var sahibinden sitesi ile birebir aynı site yapıyorlar dikkat edin durumu direk sahibinden müşteri hizmetlerine bildirin.

1 ay önce gece yarısında aramıştım bu konu hakkında sahibindeni benden sitenin ismini almışlardı hatta dolandırılan bir kişi burada konu açmıştı sonra dolandırcı ile de bir iki saat sohbet ettim 10 bin dolar karşılığında almıştı siteyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı