Sahibinden param güvende ile alınır mı?

UltraViolent

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar. Sahibinden.com da bir Nintendo Wii buldum ve satıcısıyla büyük pazarlık sonucu anlaştık. Kendi şehrimde uygun ilan bulamadım o yüzden böyle yapmalıyım. Adam parayı gönder kargolayayım diyor. Param güvende ile mi alsam yoksa hiç mi alınmaz? Söylendiğinden farklı gelirse değiştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sahibinden.com da bir Nintendo Wii buldum ve satıcısıyla büyük pazarlık sonucu anlaştık. Kendi şehrimde uygun ilan bulamadım o yüzden böyle yapmalıyım. Adam parayı gönder kargolayayım diyor. Param güvende ile mi alsam yoksa hiç mi alınmaz? Söylendiğinden farklı gelirse değiştirebilir miyim?

Param güvende ile alabilirsin dolandırılma şansın falan yok ürün sana gelince para karşı adama gidiyor ürün sana gelmezse muhtemelen paran geri sana falan döner.

Param güvendeyle alacaksan al onun dışında sahibinden Letgo vs de IBAN'a para atmayın sonra üzerine soğuk bir su içersiniz her satıcı param güvende açmıyor çünkü kötü niyetli alıcı çok fazla param güvende, get alıcıyı koruyor satıcıyı değil alan kötü niyetli insanlar içinde parça çalabiliyor sağlamı alıp bozuk olanı tekrar gönderip parasını alabiliyor ya da bozup geri gönderiyor o yüzden herkes kabul etmez ama sen sor eğer açarsa öyle al.

Paeam güvende ile al Letgo gbi sahtekar, dolandıricı barındıran sitelere bulaşmayın 100.200 TL daha fazla verirsin ama
Sen alip test edip sen havale edene kadar para gitmez.

Geri
Yukarı