Sahibinden Param Güvende İle İlgili Sorular

lain7

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
1-Alıcı iade isteyip zarar görmüş veya değiştirilmiş bir ürün gönderirse nolur?
2-Alıcı iade isteyip ürünü geri göndermezse ne olur?
3-Alıcı 48 saatin ardından herhangi bir iade talebinde bulanabilir mi?
4-Ürünün dışının, içinin, çalıştığının, kutuya koyuluşunun, şubeye teslim edilişini ayrıyeten iade durumunda şubeden alınıp açılışını detaylı bir şekilde videoya alırsam ve 1. sorudaki durum gerçekleşirse alıcı hakkında suç duyurusunda bulunabilir miyim?

4-Ürünün dışının, içinin, çalıştığının, kutuya koyuluşunun, şubeye teslim edilişini ayrıyeten iade durumunda şubeden alınıp açılışını detaylı bir şekilde videoya alırsam ve 1. sorudaki durum gerçekleşirse alıcı hakkında suç duyurusunda bulunabilir miyim?
1. Olan sana olur.
2. O kadar uzun boylu değil, dava açılır.
3. Değişebiliyor.
4. Evet.

1- Her türlü parasını geri alabiliyor, bu yüzden satıcı için çok riskli.
2- 14 gün içerisinde bir daha istek oluşturabilir, 14 günden sonra hakkı biter.
3- 14 gün "koşulsuz şartsız" iade hakkı bulunuyor.
4- İşi garantiye almış olursunuz. Büyük ihtimalle dolandırıcılıktan dolayı dava açabilirsiniz.

1. Sorunun cevabını bilmiyorum.
2. Soru alıcı iade isteyince kargo kodu geliyor o kargo kodu ile gönderim yapıyor. Eğer gönderim yapmaz ise para size geçiyor.
3. Soru 14 gün uzak satışlı mesefaler kanunu ile bulunabilir.
4. Soru bilmiyorum.

Bu durumda Sahibinden'e durumu anlatsanız bile sizi savcılığa yönlendiriyor. Kanıt falan dinlemiyor Sahibinden, direkt olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı istiyor.
Ürünü göndermek zorunda mecbur. Kod ile kontrol edildiği için kargoya verme süresinde iadeyi kargoya vermezse para size geçer.
Onaylama süresi otomatik olarak dolduktan sonra iade talebinde bulunamaz.
Bulunabilirsiniz. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi böyle bir durumda Sahibinden yardımcı olmuyor, savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı istiyor.

Param güvende ile sıkıntı yaşayabileceğiniz, yüksek meblağlı ürün satmayın. Ufak tefek ürünlerde sorun çıkmaz. Ben daha geçen ay 2 ürün sattım Param Güvende ile. Biri WiFi Menzil genişletici, diğeri ise 3 adet kasa fanıydı. Bir sorun yaşanmadı. Ama eski anakartımı satıyorum şu an mesela, Param Güvende ile ilan açmıyorum, açmam da.

Bir kaç ürün satıyordum 2. el eşya olarak. Kusura bakmasınlar da ürünü bu sistemle kesinlikle satmam. 2. el pahalı olmayan bir üründen bahsediyorsak hele. Gitarımı satarken biri bu sistemle satmamı istemişti. Beğenmezsem geri gönderirim demişti. Oldu canım başka ? 2. el ürün alacaksın üstüne param bir sitede kalacak, üstüne bana ürün geri gelirken her türlü riske girecek ve bütün sıkıntıyı ben çekecem. Komedi gibi..

Bu durumda Sahibinden'e durumu anlatsanız bile sizi savcılığa yönlendiriyor. Kanıt falan dinlemiyor Sahibinden, direkt olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı istiyor.

Ürünü göndermek zorunda mecbur. Kod ile kontrol edildiği için kargoya verme süresinde iadeyi kargoya vermezse para size geçer.

Onaylama süresi otomatik olarak dolduktan sonra iade talebinde bulunamaz.

Bulunabilirsiniz. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi böyle bir durumda Sahibinden yardımcı olmuyor, savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı istiyor.

Param güvende ile sıkıntı yaşayabileceğiniz, yüksek meblağlı ürün satmayın. Ufak tefek ürünlerde sorun çıkmaz. Ben daha geçen ay 2 ürün sattım Param Güvende ile. Biri WiFi Menzil genişletici, diğeri ise 3 adet kasa fanıydı. Bir sorun yaşanmadı. Ama eski anakartımı satıyorum şu an mesela, Param Güvende ile ilan açmıyorum, açmam da.
Ben bilgisayarımı satmayı düşünüyordum, ne gibi sıkıntılar çıkabilir?
1- Her türlü parasını geri alabiliyor, bu yüzden satıcı için çok riskli.
2- 14 gün içerisinde bir daha istek oluşturabilir, 14 günden sonra hakkı biter.
3- 14 gün "koşulsuz şartsız" iade hakkı bulunuyor.
4- İşi garantiye almış olursunuz. Büyük ihtimalle dolandırıcılıktan dolayı dava açabilirsiniz.
Bireysel satıcılar için 2 gün, kurumsal satıcılar için 14 gün diyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı