Sahibinden Param Güvende ile sattığım ürünün parası hala hesabıma yatmadı

Fr4uDeX

Centipat
Daha fazla  
Sahibinden üzerinden 150TL satış yaptım ürün alıcının eline ulaştı ve onayladı sahibinden ise para banka hesabınıza yatırılmıştır 1-5 iş günü içerisinde hesabınıza geçer diye bir yazı gördüm toplam onaylanma üzerinden 3 gün geçti hesabıma gelmedi para ve bende araştırdım ve satış yaparken kullandığım banka hesabı ise toslanan kendi IBAN numarası ve hesap adıydı bunun üzerine araştırınca Tosla'nın IBAN hesabı ortak olduğunu öğrendim yani para o hesaba geçmiyecekmiş canlı destekten bunu öğrendim bunu öğrendiğim gibi bir yakınımın kendine ait banka hesabının IBAN numarısını ve hesap adını yazdım üstüne IBAN hesap adıyla sahibinden.com hesap adını aynı yaptım sorun çıkmasın diye şimdi para bu yeni yazdığım banka hesabına aktarılır mı yoksa önceden Tosla IBAN yazdığım için parayı alamayıp param havuzda kalır mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba, bu durum anca Tosla ilgili tutarı Sahibinden'e geri öderse çözülür. Onun dışında ne Tosla'dan bu parayı alabileceğinizi nede yeni girdiğiniz IBAN'a Sahibinden'in tekrar ödemeyi yapacağını sanmıyorum. Tabi ödeme yapıldıysa, ödeme Sahibinden'den çıkmadan kendinize ait bir IBAN girdiyseniz ödeme oraya yapılır. Ama çoktan çıktıysa dediğim gibi bu paranın Tosla tarafından Sahibinden'e geri ödenmesi lazım, devamında Sahibinden inceler süreci yeniden başlatır.

PaPara ve Tosla gibi şirketler sizin parayı dijital olarak hesabınıza aktarabilmeniz için ortak IBAN kullanır, buraya yatırdığınız tutarın hesabınıza geçmesi için paranın kendinize ait bir banka hesabından not bölümünde PaPara no veya muadili bir hizmet numarası ile yatırılıyor olması gerekir. Örneğin PaPara'da Sahibinden'i bırakın anneniz bile sizin PaPara numaranızı nota yazarak ortak IBAN'a ödemeyi atsa o bile hesabınıza geçmez çünkü gönderen isminin sizin isminiz olması zorunludur.

Son düzenleme:
Biraz geç yatıyor. Benimde 5. gün hesabıma yattı para. Son günü bekleyin.
1-5 iş günü yazıyor zaten bi bekleyin 5 günden sonra yatmazsa arayıp sorarsınız.
Olay o değil 1-5 iş günü olduğunu biliyorum sadece tosla iban ve hesap adıyla satış işlemi yaparsam hesabıma para aktarılmayacakmış çünkü toslanın iban hesabı tüm tosla kartlarda ortakmış kendime ait banka kartı olmadan parayı alamazmışım toslanın canlı destekte bana dediği bu ben bunu öğrendiğim gibi kendime ait banka hesabımı girdim ama üzerinden 3 gün geçmiş yani şimdi bu para toslaya yatmacak peki değiştirdiğim kendime ait banka hesabına aktarılacak mı ?

Olay o değil 1-5 iş günü olduğunu biliyorum sadece tosla iban ve hesap adıyla satış işlemi yaparsam hesabıma para aktarılmayacakmış çünkü toslanın iban hesabı tüm tosla kartlarda ortakmış kendime ait banka kartı olmadan parayı alamazmışım toslanın canlı destekte bana dediği bu ben bunu öğrendiğim gibi kendime ait banka hesabımı girdim ama üzerinden 3 gün geçmiş yani şimdi bu para toslaya yatmacak peki değiştirdiğim kendime ait banka hesabına aktarılacak mı ?
Sahibinden’i arayıp durumu anlat çözerler zor bişey değil bu.

Sahibinden’i arayıp durumu anlat çözerler zor bişey değil bu.
Genelde hep son gün yatar.
Merhaba, bu durum anca Tosla ilgili tutarı Sahibinden'e geri öderse çözülür. Onun dışında ne Tosla'dan bu parayı alabileceğinizi nede yeni girdiğiniz IBAN'a Sahibinden'in tekrar ödemeyi yapacağını sanmıyorum. Tabi ödeme yapıldıysa, ödeme Sahibinden'den çıkmadan kendinize ait bir IBAN girdiyseniz ödeme oraya yapılır. Ama çoktan çıktıysa dediğim gibi bu paranın Tosla tarafından Sahibinden'e geri ödenmesi lazım, devamında Sahibinden inceler süreci yeniden başlatır.

PaPara ve Tosla gibi şirketler sizin parayı dijital olarak hesabınıza aktarabilmeniz için ortak IBAN kullanır, buraya yatırdığınız tutarın hesabınıza geçmesi için paranın kendinize ait bir banka hesabından not bölümünde PaPara no veya muadili bir hizmet numarası ile yatırılıyor olması gerekir. Örneğin PaPara'da Sahibinden'i bırakın anneniz bile sizin PaPara numaranızı nota yazarak ortak IBAN'a ödemeyi atsa o bile hesabınıza geçmez çünkü gönderen isminin sizin isminiz olması zorunludur.
Gelişme var sahibindeni aradım ve iban hesabımı değiştirdiğim ve iban hesap adıyla sahibinden hesap adını aynı yaptığım için olay sıfırlanmış tek 1-5 iş gününe gelmiş yani sorun kalmadı tosla iban ile satış yapılamıyormuş onu öğrendim zaten başka bir iban banka hesabı girdim bu hesap direk kendime ait hesap yani sorun kalmadı en kötü ihtimalle 1 hafta içerisinde para hesabıma aktarılır yardımlarınız için çok teşekkürler sağolun.

Geri
Yukarı