Çözüldü Sahibinden Param Güvende nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

claudespeedtr

Hectopat
Daha fazla  
Notebook'umu satışa koymuştum. Bir üyeden param güvende ile satın alma teklifi geldi. Arkadaşlar sıkıntı olacak bir şey mi bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki öyle de yine de bir risk var satıcı kanadında.

Orasını bilemiyorum daha önce öyle bir sistem ile satış gerçekleştirmedim, o yüzden ne daha iyi diyebilirim ne de çok kötü diyebilirim yani sırf ağzı olduğu için konulara cevap veren arkadaşlar var bilgileri olmadığı halde o yüzden ben bir şey diyemiyorum hocam, iyi forumlar.

Şöyle söyleyeyim çok olmadı 3 hafta önce satış yaptım. Her şey mükemmel işledi fakat hoşuma gitmeyen bir takım şeyler oldu onlarda şöyle;

Kargom alıcının bulunduğu şehre vardı fakat 3 şube değiştirdi daha sonra İstanbul şubesine dönüp tekrar alıcıya gitti. Bu anlaşmalı kargo denilen yurt içi Kargoydu neyse haliyle vardı çok üstüne gitmedim. Kısaca varması gereken günden birkaç gün sonra vardı.
Ürünü alıcı onayladı. Onaylar onaylamaz bana bir mail geldi. Paranız hesabınıza yatırıldı bankanıza göre 1 ile 5 gün içerisinde yansır diye.
Neyse 1.gün oldu para gelmedi dedim daha sonra gelir herhalde dedim. 2. gün oldu 3. gün oldu sonra 5.gün olmak üzereyken artık tepem atmaya başladı. Döviz ise hareketliydi o zaman ve sattığım zamanki ile o anki zaman arasında döviz çok farklıydı bu da bir etken oldu sinirlenmemde. Müşteri temsilcisini aradım dalga geçer gibi bir üslupla yok efenim 4 gün olmuş vs 5.gün olmamış sakin olun paranız yatacaktır denildi ayrıca bana iş günü denilmedi 1 ile 5 gün arasında denilmişti halbuki. Neyse 5.gün oldu yine tık yok iyice rahatsız ettim hem mail hem telefon açarak sonra neyse araya hafta sonu geldi çattı derken bir sonraki gün param yattı. Demem o ki aciliyetiniz yoksa satın. Varsa benim gibi 20 dolar zarar etme gibi bir riskiniz olabilir. Yani size tavsiyem elden satmanız olacak. Satıcı olarak alıcı sizi suistimal edebilecek etmenlerde var fakat ben GET ile de param güvenle ile de sıkıntı yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına gelmez. İyi günler.

Umarım anlatabilmişimdir. :)

Şöyle söyleyeyim çok olmadı 3 hafta önce satış yaptım. Her şey mükemmel işledi fakat hoşuma gitmeyen bir takım şeyler oldu onlarda şöyle;

Kargom alıcının bulunduğu şehre vardı fakat 3 şube değiştirdi daha sonra İstanbul şubesine dönüp tekrar alıcıya gitti. Bu anlaşmalı kargo denilen yurt içi Kargoydu neyse haliyle vardı çok üstüne gitmedim. Kısaca varması gereken günden birkaç gün sonra vardı.
Ürünü alıcı onayladı. Onaylar onaylamaz bana bir mail geldi. Paranız hesabınıza yatırıldı bankanıza göre 1 ile 5 gün içerisinde yansır diye.
Neyse 1.gün oldu para gelmedi dedim daha sonra gelir herhalde dedim. 2. gün oldu 3. gün oldu sonra 5.gün olmak üzereyken artık tepem atmaya başladı. Döviz ise hareketliydi o zaman ve sattığım zamanki ile o anki zaman arasında döviz çok farklıydı bu da bir etken oldu sinirlenmemde. Müşteri temsilcisini aradım dalga geçer gibi bir üslupla yok efenim 4 gün olmuş vs 5.gün olmamış sakin olun paranız yatacaktır denildi ayrıca bana iş günü denilmedi 1 ile 5 gün içerisinde denilmişti halbuki. Neyse 5.gün oldu yine tık yok iyice rahatsız ettim hem mail hem telefon açarak sonra neyse araya hafta sonu geldi çattı derken bir sonraki gün param yattı. Demem o ki aciliyetiniz yoksa satın. Varsa benim gibi 20 dolar zarar etme gibi bir riskiniz olabilir. Yani size tavsiyem elden satmanız olacak. Satıcı olarak alıcı sizi suistimal edebilecek etmenlerde var fakat ben GET ile de param güvenle ile de sıkıntı yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına gelmez. İyi günler.

Umarım anlatabilmişimdir. :)
Önce kendileri işletmiş sizin parayı hocam dolara yatırmışlar belli. 😂😂😂

Önce kendileri işletmiş sizin parayı hocam dolara yatırmışlar belli. 😂😂😂

Yani zaten kargonun değişik hareketlerinden anlamalıydım. GET sisteminde iken bunu yaşamadım mesela param 1 gün içerisinde yatıyordu. Neyse ki kurtuldum bir daha özellikle bu döviz hareketliliğinde uzaktan satış yapmayacağım. Yapsam da önce havale sonra kargo oda alıcı yönünden riskli fakat daha önce pahalı ürün olmasına rağmen bu yöntemle satmış biriyim. En iyisi elden satmak şu zamanda özellikle. :)

Hocam alıcı parayı ödüyor fakat para sahibinden de kalıyor. Siz ürünü gönderdikten sonra alıcı ürünü inceliyor deniyor eğer kesin alacaksa onaylıyor ve para sızın hesaba düşüyor. Fakat kötü niyetli bir alıcı ise ürüne zarar verip böyle geldi diyebilir ve geri size gönderir. Size tavsiyem bu şekilde satmamaniz. Benim bildiğim böyle yanlışım ya da eksigim varsa affola.

Bir sorum olacaktı hocam.

Ürünğ aldım beğenmedim ya da beklediğim gibi çıkmadı iade etmek istiyorum iade ettikten sonra sahibinden aldığı %10'luk komisyonu veriyor mu?

Geri
Yukarı