Sahibinden param güvende satış sonrası ne yapmalı?

odunq

Hectopat
Daha fazla  
Sahibinden üzerinden param güvende ile ekran kartım satılmış. Bana sadece kargo kodu geldi. Alıcı için sıkıntı yok problem olursa geri gönderecek ama ben kendimi garantiye almak için ne yapmalıyım? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Alıcıya kargoyu açarken video ile çekilmesini söyleyin aksi takdirde iade almayın.

Ve kartı test ederken.

Sahibinden üzerinden param güvende ile ekran kartım satılmış. Bana sadece kargo kodu geldi. Alıcı için sıkıntı yok problem olursa geri gönderecek ama ben kendimi garantiye almak için ne yapmalıyım? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Yurtiçi kargoya gidip kargo kodu ile kargoyu yolluyosun. Kargo alıcıya gidince onaylayacak ve para hesabına geçicek.

Param güvende satıcıyı garantiye almayan bir sistem bana göre.

Çok sıkıntılı bir sistem. Adam senden 1650 Ti alır, beğenmedim diyerek 405 yollar :D Sistemden alır parayı, kanıtlamak da zor.

Alıcıya kargoyu açarken video ile çekilmesini söyleyin aksi takdirde iade almayın.

Ve kartı test ederken.
Alıcı ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim hocam. Sadece kargo kodu vermişler. En iyi ihtimalle kargoyu gönderince alıcı adı ve adresini görebilirim galiba.

@Eficfeno
Kendimi nasıl garantiye alacağım peki hocam? Onu sormuştum.

Kargo kodunu girince alıcının bütün bilgileri çıkıyor. Fotoğraf çekeceksiniz.

Kolilerken videoya alın. Bol köpük koyun.
Alıcı da açınca video çekecek bu kadar basit.

Paranız zaten garantide.

Kargo kodunu girince alıcının bütün bilgileri çıkıyor. Fotoğraf çekeceksiniz.

Kolilerken videoya alın. Bol köpük koyun.
Alıcı da açınca video çekecek bu kadar basit.

Paranız zaten garantide.
Benim de sadece o aklıma geldi bilgisayarda test yaparken, paketleme yaparken video çekmeyi düşünüyorum. Fakat yine de garanti değil sanki. Satıcıyı çok garantiye almayan bir yöntem maalesef.

Geri
Yukarı