Sahibinden üzerinden Param Güvende olmadan ekran kartı alınır mı?

dEvil01

Hectopat
Arkadaşlar sahibinden uygulamasından 400 TL'ye Sapphire HD 6870 buldum onu alacağım ama satıcı Param Güvende ile satmak istemiyor. Önceden bu yöntem ile dolandırıldığını iddia ediyor. Sizce Param Güvende olmadan alınır mı? Ve sizce hangi testleri yaptırmalıyım?

Belkide sizi dolandıracaktır, ben o riski alıp Param Güvende olmadan almam.

Arkadaşlar sahibinden uygulamasından 400 TL'ye Sapphire HD 6870 buldum onu alacağım ama satıcı Param Güvende ile satmak istemiyor. Önceden bu yöntem ile dolandırıldığını iddia ediyor. Sizce Param Güvende olmadan alınır mı? Ve sizce hangi testleri yaptırmalıyım?
Bir hafta sonra konu açma ihtimalin var dolandırıldım diye,bu çok yaygın bir şey dolandırıcılar da kullanıyor önceden zarara uğradım param güvende yüzünden gibi laflar yaygın.Tabi belki dürüst satıcıdır belli olmaz.

Tavsiye etmiyorum.

Ben o olmadan 1500 TL alışveriş yaptım, ama dolandırılmadım.
Ama bunun fiyatı çok ucuz, sahte olabilir.

Her satıcı aynı vicdana ve düşünceye sahip olmuyor, hele Türk insanı gibi aklı sürekli bir çakallık, hırsızlık, açık bulma, dolandırmaya çalışan bir millete sahip bu ülkede. Parayı korumak çok önemli.

Geri
Yukarı