Sahibinden üzerinden satılan ürün alıcı tarafından bozulup iade edildi

Emir178001

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 4 TB Seagate Skyhawk hard diskimi Param Güvende üzerinden satmıştım, alan kişi ürünü bozup (veya içerisinden parçayı değiştirip) iade etmiş. Şu an disk hiçbir şekilde bilgisayar tarafından görünmüyor G/Ç hatası veriyor yazamıyorum üzerine veri vb, garip garip de sesler geliyor. WhatsApp'tan ulaştım 1 gündür görüldü atıyordu zoraki yazdı başından savdı işim var benim senle mi uğraşacağım gibisinden şeyler söyledi. Sahibinden müşteri hizmetlerini aradım yapabilecekleri bir şey olmadığını, bunu izlemenin bir yolu olmadığından bahsedip beni savuşturdu. 1100 TL'lik bir zararım var, ne yapabilirim? Sırf 1100 TL için mahkemelerde daha fazlasını ödemek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 4 TB Seagate Skyhawk hard diskimi Param Güvende üzerinden satmıştım, alan kişi ürünü bozup (veya içerisinden parçayı değiştirip) iade etmiş. Şu an disk hiçbir şekilde bilgisayar tarafından görünmüyor G/Ç hatası veriyor yazamıyorum üzerine veri vb, garip garip de sesler geliyor. WhatsApp'tan ulaştım 1 gündür görüldü atıyordu zoraki yazdı başından savdı işim var benim senle mi uğraşacağım gibisinden şeyler söyledi. Sahibinden müşteri hizmetlerini aradım yapabilecekleri bir şey olmadığını, bunu izlemenin bir yolu olmadığından bahsedip beni savuşturdu. 1100 TL'lik bir zararım var, ne yapabilirim? Sırf 1100 TL için mahkemelerde daha fazlasını ödemek istemiyorum.
Param güvende işte bu yüzden önerilmiyor, kanıtlayamazsın geçmiş olsun.

Keşke kargoya paketlemeden önce kanıt için bilgisayara takıp video çekseydiniz :(.
Uzun zamandır ürün alıp ürün sattığım bir sistemdi pek düşünemedim başıma gelebileceğini, ders oldu bana da sanırım

Param Güvende ile elektronik ürün satışı özellikle bilgisayar parçaları çok tehlikeli sıkıntı hocam alım için belki mantıklı olabilir ama satış sıkıntı kanıtlamanız gerekiyor dava vs 1100 TL çöpe gitmiş fazlası gitmesin bence.
Alan kişinin numarası, ailesinın abisinin instagram profillerini buldum. Onlara yazıp durumu anlatsam acaba problem olur mu hukuki olarak?

Uzun zamandır ürün alıp ürün sattığım bir sistemdi pek düşünemedim başıma gelebileceğini, ders oldu bana da sanırım

Artık alım-satım işlemlerinde hep video kullanın. 3 kez işime yaradı şu ana kadar.

Alan kişinin numarası, ailesinın abisinin Instagram profillerini buldum. Onlara yazıp durumu anlatsam acaba problem olur mu hukuki olarak?

Polise şikayet edebilirsiniz. Dava desek avukat fiyatları aldı başını gidiyor.

Uzun zamandır ürün alıp ürün sattığım bir sistemdi pek düşünemedim başıma gelebileceğini, ders oldu bana da sanırım.

Alan kişinin numarası, ailesinın abisinin Instagram profillerini buldum. Onlara yazıp durumu anlatsam acaba problem olur mu hukuki olarak?

Deneyin ama iş uzamasın hocam geçen aylarda ekran kartı için adamı hastanelik edecektim sağlam kart diye satıp sonra fanlar bozuk çıkınca sen bozdun demesi yüzünden. İş oraya varmasın ama kibar dille ürün sağlamdı para iadesi istiyorum mahkemeye varmasın olay de belki ikna olurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı