Sahibinden'de dolandırıldım

Serkan LEVENT

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben 2. el Logitech G29 direksiyon seti almak için sahibinden de geziniyordum ve buldum. Sahibinden'de adı serhat taş olan konumu gümüşhane'de olan bir şahısla 900 TL'ye anlaştık. Bana banka hesabına parayı yollamamı açıklamaya ise kargoya ürünün verileceğini yazmamı söyledi. Yolladım parayı açıklama kısmına ise "ödeme yapıldı ürün kargolanacak" yazdım. Fakat adam kargoya vermedi. Elimde kanıtlar var ben savcılığa suç duyurusunda bulunsam bunun peşinden koşsam bu adama hak ettiğini yaptırabilir miyim?

Bana kimliğini ıbanını attı ve açıklamaya Ödemeden sonra ürün kargolanacak yazmamı istedi durum böyle olunca da güvendim haliyle. Şeref yoksunu bir de nasıl konuşuyor görmen lazım
Geçmiş olsun. Kimliği sahtedir büyük ihtimalle. Sonrasında konuştunuz mu hiç?

Geçmiş olsun. Kimliği sahtedir büyük ihtimalle. Sonrasında konuştunuz mu hiç?

Kargoya yollayacağım birazdan dekont ve takip fişi yollayacağım dedi. Sonrasında mesajlarıma bakmadı çevrimiçi olup. Sahibindenden de ilanı kaldırmış hesabı da silmiş fakat hesabın ve konuşmaların ekran fotoğrafı duruyor.

Kargoya yollayacağım birazdan dekont ve takip fişi yollayacağım dedi. Sonrasında mesajlarıma bakmadı çevrimiçi olup. Sahibindenden de ilanı kaldırmış hesabı da silmiş fakat hesabın ve konuşmaların ekran fotoğrafı duruyor.
Tamam. Bekleyin, konuşmanın devamı gelmezse arayın. Açmazsa yarın sabah tekrar arayın. Yine dönüş olmaz ise o zaman polise, savcılığa gidersiniz. İyi ihtimalle düşünüyorum ki eleman yoğun olabilir. İnşallah da öyledir. Ama peşini bırakmayın bu durumun.

2-3 gündür arkadaşıma sahibinden üzerinden F/P orta seviye bir gaming notebook bakıyoruz. GET dediğimiz satıcı kaçıyor resmen. Kardeşim, sen kurumsal bir firma değilsin. Alıcıdan tek farkın, talep edilen ürünün sende olması. Resmen sinir olduk, gittik sıfır laptop aldık orta seviye. İkinci el olup, test etmediğin bir ürüne para vermek oldukça saçma.

Bazıları kasıtlı olarak 3000 liralık ürüne 2500 lira yazıyor. Sen de balıklama atlıyorsun tabi. Kelepir ürün. Adam diyor, zaten ürünün fiyatı ucuz ben GET'li satmam. Bir şekilde seni ikna edip, parayı yollatıyor sana. Sonuç bu arkadaşın yaşadığıyla aynı zaten.

GET dışında e-ticaret yapmayın. Ürününe güvenen GET'li satar. GET'li satmaya yanaşmayan satıcılar ''benim'' gözümde potansiyel dolandırıcıdır.

Son düzenleme:
2-3 gündür arkadaşıma sahibinden üzerinden F/P orta seviye bir gaming notebook bakıyoruz. GET dediğimiz satıcı kaçıyor resmen. Kardeşim, sen kurumsal bir firma değilsin. Alıcıdan tek farkın, talep edilen ürünün sende olması. Resmen sinir olduk, gittik sıfır laptop aldık orta seviye. İkinci el olup, test etmediğin bir ürüne para vermek oldukça saçma.

Bazıları kasıtlı olarak 3000 liralık ürüne 2500 lira yazıyor. Sen de balıklama atlıyorsun tabi. Kelepir ürün. Adam diyor, zaten ürünün fiyatı ucuz ben GET'li satmam. Bir şekilde seni ikna edip, parayı yollatıyor sana. Sonuç bu arkadaşın yaşadığıyla aynı zaten.

Get dışında e-ticaret yapmayın. Ürününe güvenen GET'li satar. GET'li satmaya yanaşmayan satıcılar ''benim'' gözümde potansiyel dolandırıcıdır.
Olaya birazda satıcının gözünden bakın. GET tamamen alıcıyı koruyor. İşlemci ve anakart sattın diyelim, adam o işlemciyi söküp sadece anakartı gönderse hiçbir şey yapamazsın. Dolayısıyla satıcıların GET'e yanaşmaması gayet normal. Bende GET ile alınması taraftarıyım fakat GET ile satış yapmayan herkese potansiyel dolandırıcı demek saçma olur. En garanti yöntem elden almak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı