Sahibinden'de sattığım laptopu yabancılar satın almak istiyor

anil1632

Decapat
Katılım
21 Ekim 2020
Mesajlar
1.550
Makaleler
1
Çözümler
1
Beğeniler
1.601
Yer
Bursa
Filipinli veya nijeryalı kodu ise güvenme ama önce parayı yollayacaksa güvenilebilir.
 

Mr.Bubbles

Kilopat
Katılım
6 Ekim 2013
Mesajlar
1.242
Çözümler
1
Beğeniler
894
Yer
Aydın
Kesinlikle ve kesinlikle uzak dur sakın güvenme benzer olay sahibinden de bu yaz başıma geldi kendini yabancı amerikan askeri tanıtan bir şahıs sahibindene koyduğum bir ürünü almak istedi ödemeyi ise bank of america aracılığı ile dolarla yapacağını söyledi benden IBAN numarası ve mail adresi istedi mail ve IBAN'ı gönderdikten sonra mail adresime bayağı resmi bir mail geldi paranın hesabıma geçtiğini ama beklemede olduğu yazıyordu tam ürünü gönderiyordum ki ban of america denilen bankanın Türkiye temsilcisini aramak aklıma geldi konuştuğum kişi bana onların dolandırıcı olduğunu ve hiçbir şey göndermemem gerektiğini söyledi dolandırılmanın ucundan döndüm kısaca uzak durun.
 

mkaganu

Millipat
Katılım
20 Ocak 2020
Mesajlar
607
Çözümler
2
Beğeniler
317
Eğer nakit olarak verirse öyle verin aksi takdirde ben olsam asla vermezdim.
 

NoobEller

Hectopat
Katılım
20 Kasım 2017
Mesajlar
1.318
Makaleler
1
Çözümler
2
Beğeniler
687
Laptopumu sahibinden de satmaya karar verdim ancak hiçbir Türk satın almak istemedi. Mesajlarıma baktığımda yabancı birinin laptopla ilgilendiğini öğrendim ona mail yoluyla ulaştım fiyatta 13.000 TL'ye anlaştık fakat güvenemiyorum adresini gönder fedex shipping ile kapından aldıracağım dedi. Sizce güveneyim mi? İlk önce parayı gönderirim dedi ben de dolar veya TL olarak mı ödeyeceksiniz ve hangi banka ile parayı transfer edeceksiniz diye sordum cevap bekliyorum sizce güveneyim mi?
Sana söyleyeyim dolandırılma ihtimalin var. Eğer aklın var ise önce ona parayı attırırsın. Daha sonra parayı çekersin. Parayı çekmeden verme. Şu hayatta kendinden başka kimseye güvenme. Paranı bankadan çek arkadaşların dediği gibi banka açığı varsa yanarsın. Ama paranı çekersen kimse sana bir şey yapamaz.
 

C.Irmak

Yoctopat
Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Ben de aynı durumu yaşıyorum şu an. Bir kadın mesaj attı Filipinler'e yollamamı istiyor fedex shipping le evinden aldıracağım diyor.
 

C.Irmak

Yoctopat
Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Ben de aynı şeyi yaşıyorum şu an.Filipinlerde yaşıyan kuzenine almak istiyor.Evinden shippingle aldırırım diyor.Kişinin adı ne acaba aynı kişi olabilir
 

Yeni konular

Yukarı