Sahibinden'deki GamerWorld Güvenli mi?

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce hiç alışveriş yapan oldu mu? Gerçekten uygun fiyata sıfır diyerek ekran kartları satıyor ve İstanbul'da kocaman bir dükkan. Benim derdim sağlam bir ekran kartı gelsin. Ha ikinci el ha sıfır, ona göre bir şey söylersek iyi olur.

Daha önce hiç alışveriş yapan oldu mu? Gerçekten uygun fiyata sıfır diyerek ekran kartları satıyor ve İstanbul'da kocaman bir dükkan. Benim derdim sağlam bir ekran kartı gelsin. Ha ikinci el ha sıfır, ona göre bir şey söylersek iyi olur.
Sarı sitede hiç bir şey güvenilir değil... (!)

Bu konuya bakabilirsin.

Arkadaşlar, Esenyurt'ta bulunan GamerWorld adındaki mağaza ile ilgili başlık açılmış olduğu için bu foruma üye olup konuyla ilgili nacizane tecrübemi paylaşmak istedim. Hiç kimsenin şehir dışından km'lerce yol kat ederek gidip hem zamanından hem de parasından olmasını istemiyorum.

Öncelikle Esenyurt'ta bulunan bu mağazanın sahibinden.com'a "sıfır, ilk paketini siz açacaksınız" diye koyduğu ürünler kesinlikle sıfır felan değil; ne zamandan beri kullanıldığı veya hangi şartlar altında kullanıldığı belli olmayan sadece üstünkörü temizliği yapılıp kutuya konulmuş kartlar.

Kutunun paketine bandrol ile alakası olmayan ve hani şu her yerde bulabileceğiniz, şeffaf basit yapışkanlar var ya işte onlardan yapıştırmışlar bandrollü ürün diye insanın gözünün içine baka baka yalan söyleyerek satmaya çalışıyorlar. Ürünü paketinden ilk siz açacaksınız deyip mağazada paketi açtığınızda da üründe sorun yok, alacaksınız diye emir vaki yapıyorlar.

"Mağazamıza gelip bütün kartlara bakabilirsiniz" demelerine aldanmayın (ki mağaza konusuna değineceğim tekrardan) mağaza dedikleri yerdeki kutuların çoğunun içi boş yani içlerinde kart felan yok, depodan getireceğiz diyerek tek tek bir yerlerden sıfır kutuya konulmuş üstünkörü temizliği yapılmış eski kartları getiriyorlar.

Bu arada mağaza felan değil depodan bozma kayıtsız, evraksız resmi olmayan genelde açık bulamayacağınız ve içinde de genelde boş ekran kartı kutuları bulunan depo benzeri bir yer.

İlanda faturalı ürün diyorlar ama kesinlikle ortalıkta fatura felan yok; e-fatura yollayacağız diyerek geçistirip fatura felan yollamıyorlar.

Parayı tahsil ederken de güler misiniz ağlar mısınız bilmem size amcası, dayısı, ablası, kardeşi, babası adına kayıtlı IBAN adresleri gösterip "Bu adreslerden birisine parayı yolla ama açıklamaya elden alınan borç yaz sonra maliyeyle başımız ağrımasın" diyorlar.

Bu kartlar nereden alınma sorusuna ise her seferinde çelişkili cevaplar veriyorlar. Mesela verdikleri cevaplardan bir kaçı; "Bize bu kartları uçakta çalışan hostesler sıfır getiriyor", "Biz bu kartları kasalardan sıfır olarak söküyoruz", "Biz bu kartı amazon'dan aldık, kutusu bile açılmadı", "Bu kartlar vatan bilgisayardan alınma" gibi hep birbiriyle çelişkili cevaplar veriyorlar.

Herşeyden önce arkadaşlar bir kere mantıklı olarak düşünelim bu adamlar "Sıfır ekran kartı, ilk kutusunu siz açacaksınız, mağazada açıp deneyin beğenmezseniz almazsınız hatta yakıt ücreti karşılığı evinize de getiririz ilk kutuyu siz açacaksınız, deneyeceksiniz beğenmezseniz almayacaksınız" diyorlar ya hani; sizin gibi kaç kişiye diyorlar bunları ve herkese bu kutuları açtırıp test edip tekrardan bu kartları nasıl sıfır diye size sunabiliyorlar bu kartları, ve eğer bu kartlar sıfır olsa size neden paketini açtırıp denettirme gereği duysunlar... ?

Esenyurtta bulunan "Gamer World" adındaki mağazanın konumunu merak edenler için aşağıya google haritalar linkini ekliyorum.

(Bölgenin haritadaki Eylül 2020'de çekilen sokak görüntüsüne bakarsanız bu yer o tarihte, o dükkanda mevcut bile değilmiş !)

GAMER WORLD, GAMERWORLD, ESENYURT GAMER WORLD, ESENYURT GAMER WORLD, EKRAN KARTI SATICISI GAMER WORLD, SAHİBİNDEN.COM GAMER WORLD

Yeni konular

Geri
Yukarı