Sahibinden'deki IPhonelar orijinal mi?

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
İnternetteki resmini koyan adamlardan hayır beklemiyorum. İliniz içerisindeyse yakından bakmak en mantıklısı. (İlan sahiplerinin dükkanları adına söylüyorum)

Hocam bunlar sanırım yurt dışından gidip alınan telefonlardan ama ilan veren kişi bunu belirtmemiş kimse kimseye bu fiyatlarda yarı fiyatına 14 Pro vermez. Gidip bakmanız gerekiyor garantisine ne zaman alındığına bunları göstermiyorsa ya çakmadır ya da ithal telefon.

Cihazlar yurt dışı ve işlem görüp görmedikleri garanti değil. Kayıt yaptırmak gerekecektir mutlaka. Pasaport ve yurt dışı giriş çıkışınız yoksa o iş de yalan olur. Bence hiç mantıklı bir yanı yok.
Bence de. Sormak istedim sadece. Muhtemelen Irak veya Gürcistan'dan getirildiler ve kayıtları yok. Sağ olun.

Bir telefoncu arkadaşımın Sahibinden ilanlarına bakmıştım bir de dükkanındaki telefonlara bakmıştım. Genel konuşmuş olmayayım fakat çoğu 2. el alınma ve yenilenmiş telefonlar oluyor. Yakın zamanda da telefoncu telefoncu gezip iPhone almak için arayış yapmıştık, hep aynı hikaye. Fiyat da yüksek bir meblağ olduğu için dikkatli olmanda fayda var, çünkü site hatırı sayılır bir komisyon alıyor.

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Yurtdışı cihaz. Geçen ay yurtdışı kapalı kutu iPhone 14 Pro aldık arkadaşıma telefonculardan 28K'ya. Düzgünü de bulunabiliyor bakmak gerek ama şu an cihaz kayıt ücreti uçtuğu için mantıklı yanı kalmadı.

Uluslarası garanti diye bir şey yok. Büyük ihtimal ile değişim görmüş cihazdır veya kaçaktır imkanınız varsa telefondan anlayan bir tanıdığınız ile iş yerine gidip cihazın her şeyini kontrol edin veya kaçak getiren güvenebileceğiniz kişi varsa ondan satın alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı