Sahibinden'deki müşteri dolandırıcı mı?

Nedenini açıklamak çokta zor değil baştan ne düşündüğünü anlatır. Adam da hak verir az buçuk piyasayı ya da bulunduğumuz durumları biliyorsa. Sen ona güvenmeyip ürün teslim edeceğine ona sana güvenmesin. Sonunda kazıklanan sen olmazsın. Adama kesinlikle dolandırıcı gözüyle bakmasam da bunlar da bilindik numaralar ben şüphelenirdim yani.

Hocam ortada nasıl bir kazıklanma var anlayamadım? Adam ürünü gönder ben deneyeyim işime gelirse paranı yollarım mı diyor? Buluşalım diyor zorla mı alacak nasıl dolandıracak anlayamadım.

Hocam ortada nasıl bir kazıklanma var anlayamadım? Adam ürünü gönder ben deneyeyim işime gelirse paranı yollarım mı diyor? Buluşalım diyor zorla mı alacak nasıl dolandıracak anlayamadım.

Ya malın ya canın diyecek herkesin içinde o da tamam al deyip dolandırılacak işte.

Üst mesajlarda Mesut Çevik'in videoları var. Benim aklıma direkt onlar geliyor. Aynı yöntem. Bir izleyin sizde az buçuk hak vereceksiniz.

Üst mesajlarda Mesut Çevik'in videoları var. Benim aklıma direkt onlar geliyor. Aynı yöntem. Bir izleyin sizde az buçuk hak vereceksiniz.

O videoyu ben izleyeli çok oldu hatırlıyorum bu konuyla doğrudan bir ilgisi yok diye hatırlıyorum ama boş bir zamanda tekrar bakarım.

Deminden beri ben de engellemeye çalışıyordum göz ardı et düğmesiymiş meğer.
Kendisi forumda ilk engellediğim kişi oldu, tebrikler.

Kendisini sadece göz ardı etme hocam konuyla alakasız mesajları ve burada konu sahibine yardımcı olmaya çalışan insanlara dalga geçerek konuyu trollediğini de belirterek raporlamak iyi olur.

Bir insanın birden fazla hattı olabilir.

Benim şahsen aktif olarak kullandığım 3 tane hattım var.

Pazarlık yapmamasının sebebi belki diğer ürünlerden daha ucuza görmüş olabilir sizin ürününüzü.

Kendisine hemen dolandırıcı demek yerine küçük bir test yapabilirsiniz.

İl ve ilçeler farklı olduğundan elden teslim olanağı yok ise tanıdık kullanarak cihazı aldırabilir.

GET istenmiyor ve tanıdıkta yoksa önceden konuşursunuz telefonda ve daha sonrasında kargo firmasına gitmeden önce ya da orada ürünü paketlersiniz son aşamada alıcıyı görüntülü ararsınız.

Ürünün ücret gönderimi gözünüzün önünde yapıldığında ise kargo firmasında sizde ürünü teslim edip onayı verirsiniz ve görüntülü görüşmeyi sonlandırıp oradan ayrılırsınız.

Bu şekilde ürün satmışlığımda vardır. Eğer bunu kabul etmezse o zaman art niyet aranabilir.

Müşteriye yazdım. Cevap bekliyorum. Eğer tamam derse öyle yapacağım. İade etme gibi bir şey yok değil mi? Param Güvende kapalı.

Müşteriye yazdım. Cevap bekliyorum. Eğer tamam derse öyle yapacağım. İade etme gibi bir şey yok değil mi? Param Güvende kapalı.

Hocam sanırım siz Sahibinden sistemine baya yabancısınız. Yüz yüze görüşme ile satacağınız bir üründe Sahibinden.com komple devre dışıdır. Sadece Param Güvende ile alır ya da satarsanız işlemler Sahibinden üzerinden yapılır.

Yani ha Sahibinden üzerinden bir müşteri bulup buluşup satmışsınız ha Facebook'tan ya da Twitter'dan bu tamamen sizin şahsi işleminiz.

Adam cihazınızı buluştuğunuzda inceleyecek, ya alacak ya vazgeçecek. Adam aldıktan üç gün sonra cihazda bir sorun çıkarsa ve size iade etmek istiyorum derse sizin tercihinize bağlı ister kabul edin ister etmeyin, ki etmek zorunda değilsiniz. Bu yüzden yukarıdaki mesajlarımdan birinde uzun uzadıya yazmıştım.

Öncelikle şahısla yüz yüze görüşmeden önce telefonda veya görüntülü aramayla konuşun. Cihazla ilgili herhangi bir problem defo varsa iki gün sonra ortaya çıkabilecek bunu da belirtin aksi takdirde şahısla kavgalı olursunuz.

Her konuda net dürüst ve açık olun ondan sonra da adama deyin ki bakın ben cihazın eksiğini kusurunu herşeyini söyledim siz de test edeceksiniz buluşunca iki gün sonra bana cihazda problem var deyip gelmeyin kabul etmem. Bu şartları kabul etmiyorsa zaten boşuna ne buluşacaksınız.

GET sistemi tamamen devre dışı. Görüntülü konuşup ürün bedeli ile ürünü birbirinize teslim ediyorsunuz. Anlayamadığım bir nokta var neden sürekli ürünün geri iadesi ile endişeniz var?

Sonuçta ürün 2. el ve sağlam şekilde tekrar geri döndüğünde ücret iadesi yapıp yeniden satışa koyarsınız. Üründe bir sorun veya sıkıntı mı var yoksa?

Karşı tarafı bilemeyeceğim ama yazdıklarınızdan yola çıkarak sizin davranışınızın daha az güven verici olduğunu söylemem lazım.

Geri
Yukarı