Sahte bir siteye girdiğim için virüs bulaşır mı?

Bir kaç sene önce sadece linkle browser'a uzantı
İzin verildiği takdirde bazıları ekleniyordu bazıları ise senin direk ilk inen dosyaya tıklaman ile alakalı dediğiniz basit adware yazılımlarıydı. Birinin bunlara kurban gitmesi demek en ufak sahte, spam sms ve Maile kanması ile eş değer Technopat'ın eski bir kafa ayarı videosunda bir prens hikayesi vardı işte o prens hikayesine kanmak ile dediğiniz aynı şey.
sosyal medya hesapları saçma sapan paylaşımlar yapmaya başlıyordu
Kendi kendine yapıyor herhangi bir zararlı açmıyor , bir phishing saldırısı yemiyorduk(!)
Google ve Firefox bunun önüne geçti ama bu tarz şeyler hala var.
Sadece yaptıkları açılır siteleri ve otomatik izin verilen JavaScript'i kapatmaktı. Veya çok şikayet edilen kurban gidilen siteleri engellemekti çok zor bir şey yapmadılar.
Bu aralar pek filmde izlemiyorum varsa öneri yollayıver
Film önerim "Katil Yılanlar" harika bir film uçağa binen 100 yolcu ve bir dolusu yılan havadayken ki hayat mücadelesi.

Peki son bir sorum olacak bu linkleri engellemenin bir yolu var mı?
Ublock, adblock ,ublock origin ve türevleri.

Hiç bir şeyi girmedim sadece bir şey loading yazıyordu muhtemelen beni virüslü bir siteye yönlendiricekti hemen yönlendirmeden kapattım korktum bayağı IP gitmiştir kesin IP'yi nasıl sıfırlayacağız ne olur ne olmaz.
Böyle fake sitelerde loading , indiriliyor , bildirimler aktif gibi yazılar çok reklam gibi düşünün takmayın bir şey olmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı