Sahte CS2 Beta katılımı yayını

Akşam üzeri gördüm bunu. Valve'ı taklit eden bir sahtekar olduğunu belirterek raporladım. Şöyle bir mail gönderdiler;
Görmek istemiyorsan engelle diyor sanırım.

Eki Görüntüle 1714855
Otomatik mesaj hocam o. "Rapor Durumu" tıklayarak raporunuza bakın. Kontrol edilince oradan bildirilir. Ben 3 rapor göndermişim hepsi bekliyor. YouTube bu konuda çok yavaş..

Smurf hesap ziyan oldu sanırım:(

Guard seçeneklerinden cihazları sıfırladım arkadaş kullanıcı adımı biliyor artık.
Akıl, mantık var. Valve yeni bir kuruluş değil, 2020 katılımlı sahte Valve YouTube kanalının paylaştığı linke bilgilerini giren varsa da dolandırılmayı hak etmiştir.
Küçük dalgınlıklar büyük kayıplara sebep olabiliyor ben hesabımı kaybetmedim Steam guard sağolsun.

Kendilerini Valve gibi gösteren birtakım dolandırıcı, YouTube üzerinden canlı yayın yaparak insanları CS 2 betasına katılma vaadiyle kandırıp hesaplarını çalmaya çalışıyorlar. Bir anlık heyecanla ben de yönlendirdikleri siteye kullanıcı adımı ve şifremi girdim ve hesabıma ne olur bilmiyorum.
Geçmiş olsun hocam, hesabınız büyük ihtimalle çalındı, Steam hesabınız kaç dolarlıktı?

Akşam üzeri gördüm bunu. Valve'ı taklit eden bir sahtekar olduğunu belirterek raporladım. Şöyle bir mail gönderdiler;
Görmek istemiyorsan engelle diyor sanırım.

Eki Görüntüle 1714855
Şikayet edince otomatik olarak böyle bir mail geliyor, kısacası teşekkür ediyorlar ve şikayetinizi en kısa sürede inceleyeceklerini söylüyorlar, ana özet bu.

Koskoca Valve, Canlı yayınına etiket koymuş. Raporlayın.
Eki Görüntüle 1714856
Yalnız, İngilizce yazsanız çok daha iyi olacaktır.

Bune ya. Görmek istemiyorsan engelle. Öyle şey mi olur?
Yok hocam öyle demiyor arkadaş yanlış anlamış. Kısacası diyor ki, şikayetiniz için teşekkürler ve en kısa sürede şikayetinizle ilgileneceğiz.

Kendilerini Valve gibi gösteren birtakım dolandırıcı, YouTube üzerinden canlı yayın yaparak insanları CS 2 betasına katılma vaadiyle kandırıp hesaplarını çalmaya çalışıyorlar. Bir anlık heyecanla ben de yönlendirdikleri siteye kullanıcı adımı ve şifremi girdim ve hesabıma ne olur bilmiyorum.
Şifreni değiştir hemen.

Edit: pardon yukarıdaki mesajını görmedim. :)

Geçmiş olsun hocam, hesabınız büyük ihtimalle çalındı, Steam hesabınız kaç dolarlıktı?
Dolar olarak ne kadar olduğunu bilmesem de envanterle birlikte 3000 TL'den daha fazla ediyordu ama neyse ki hemen şifremi değiştirdim, zaten Steam Guard'ım da vardı. Baktığımda hesabıma başka bir yerden giriş yapılmadığını gördüm. Hesabım büyük ihtimalle güvende. Hesabım bu:

Hesabın bayağı değerli bu arada çalınsaydı çok kötü olurdu.

Hocam ben olsam o hesaptaki skinleri telefon numaramın kayıtlı olmadığı, e-posta ile korunan başka bir Steam hesabım ile bölerdim (hiçbir siteye kayıtlı olmayacak tabii ki de). Hani bir şey olur çalınır da VAC yedirtirler falan diye diyorum. Telefon numaranın bağlı olduğu bütün hesaplar VAC yer bu skinler de gider.

Geri
Yukarı