Sahte ve gerçek MX-4 karşılaştırması

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar.
PC hocası'nın geçenlerde yaptığı sahte termal macun videosunu izleyince elimdeki macunun sahte olduğunu anlayıp Teknobiyotik'ten gerçek Arctic MX-4 aldım. Ben de karşılaştırma yapmak istedim.
Sistemde sahte MX-4 sürülüydü. İlk bu halde boşta sıcaklık ölçtüm. Daha sonra 15 dakika FurMark CPU burner yaptım. 15 dakikanın sonunda CPU Burner'ı kapatmadım, yanına GPU stres testini başlattım ve 10 dakika da o şekilde ölçüm yaptım. Sonuçlar şu şekilde:
Test sistemi:
Ryzen 3 1200 AF (4.0 GHz, 1.275v, ort. 65W) - MSI B450 Gaming Plus - ASUS TUF RTX 3060 Ti - XPG D41 16(8*2) GB 3200 MHz RAM - SilverStone PF240 - Corsair 4000D airflow (6*corsair SP120 RGB Pro) - Corsair tx 750M.
Sahte MX-4:
-Boşta: 42,5 derece.
-15 dk CPU burner: 62 derece.
-10 dk CPU burner + GPU stres test: 68 derece.

Gerçek MX-4:
-Boşta: 38,5 derece.
-15 dk CPU burner: 58 derece.
-10 dk CPU burner + GPU stres test: 65 derece.
Sahte macun ile:

Sahte-boşta.png

sahte-cpu burner.png

sahte-cpu+gpu.png

Gerçek macun ile:

gerçek-boşta.png

gerçek-cpu burner.png

gerçek- cpu+gpu.png

Sahtenin de değerleri hiç fena değilmiş, üreten hakkını vermiş kendi markasını çıkarsa daha iyi.
Cidden 20 TL vs. olsa alınabilir. Sıcaklıklar 75 falan olsa daha da artardı fark ama genel olarak iyi performansı.
Eline sağlık dostum. Bu tarz konuları çok beğeniyorum.
Teşekkür ederim.

Cidden 20 TL vs. olsa alınabilir. Sıcaklıklar 75 falan olsa daha da artardı fark ama genel olarak iyi performansı.
Yüzdeye vurunca fark belli ediyor kendini ama evet, düşük bütçe marketinde iyi bir nam elde edebilirlermiş.

Tabii MX-4 fiyatında satamazlardı, ancak performans olarak 25-30 TL seviyesinde kurtarırdı ekonomik çözüm olarak. İsimsiz ucuz macunlar ile MX-4 arasında 5-10 dereceyi bulabiliyor fark, onlardan kesinlikle daha iyi.

Geri
Yukarı