Sakal Sorunu

Literary.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 yaşındayım. Yanak kısımlarında tek tük kıllar var. Bıyıklarımda uzayınca belli oluyor. Her zaman makine ile kesiyordum. Makine bozulmuş, bugün yüzüme jilet vurdum. Sizce iyi mi yaptım, kötü mü? Tekrar makine alıp makineyle devam etsem olur mu?

Sakalı seven biri olarak söylüyorum, bence iyi yaptın, sakal erkeğin makyajı'dır, kişiden kişiye değişse de ben seviyorum. Hiç jilet vurulmamış bir yüze jilet vurulmaya başlandığında öncesine göre kıllar kalınlaşmaya, sertleşmeye ve daha da çabuk uzamaya başlar bu zamanla ilerler. Eğer sakal istiyorsan ve seviyorsan jilet kullanmaya devam et, ama nasıl olsa günün birinde çıkacak şimdi istemiyorum dersen yeni bir makine al.

Ben yakın zamanda 18' imi dolduracağım. 2 sene önce bende sakal sakal diye yanıyordum şu an lisede bile sıkıntı oluyor. Sakalların tek tük çıkması sıkıntı değil zaten en son yanaklarda çıkar.

Şu makine ve jilet farkını bir türlü aklım almıyor, ikisi de kesiyor ama neden jilet vurunca sizin dediğiniz gibi kalın ve uzun çıkıyor halen anlamış değilim. Birisi bu konu hakkında mantıklı bir cevap verirse sevinirim.

Makina killar arasindaki tuyleri almaz ama jilet kodum mu oturtan cinsten :D kalinlasmasi ise daha derinden kestigi icin olabilir.

Toplulukta yanlış yayılan bir şey olabilir, çünkü hiç mantıklı değil. İçerisinde kimyasal falan olsa o etki etse bir şey demeyeceğim ama hiçbir şey yok, makineyle aynı şeyi yapıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı