Salcano City Fun bisikletin vitesi bozuldu

Flarry_r

Picopat
Selam. Salcano marka bisikletim var biraz eski. Zamanında 2.el olarak aldım. Bisikletin az çok 10-15 yılı var. Vitesleri geçmiyor veya durduk yere artıp azalıyor örneğin vites 5 iken 6 yapıyorum ama zincir 5.de kalıyor ve çarklardan ses geliyor. İllaki 6 yapmam gerekiyorsa 7 yapıp 5 -> 7 yapıp 7'yi 1 tane düşürüp 6 yapıyorum. Bu çok can sıkıcı. Ya da düz yolda sürerken viteslere hiç dokunmamama rağmen arka çarklar 1 boy aşağı düşüyor yani zincir bir aşağıdaki çarka düşüyor.

Bunu düzeltemiyorum. 3 farklı bisikletçiye gittim 1. bir şey olmaz dedi. E ama abiciğim durduk yere vites değişiyor bir anda pedal boşa çıkınca ben kontrolü kaybedip yere kapaklanıyorum. Hatta geçen gün emniyet şeridinde giderken yaşandı bu olay: Arabanın önüne düştüm az kalsın canımdan olacaktım. Neyse 2. bisikletçi vites teline yağ sürdü ama hiçbir işe yaramadı hatta vitesler artık daha fazla kendiliğinden değişiyor. 3. bisikletçi de bir tur sürdü bisikleti sonra da "bende tüm vitesler geçti kardeşim yok bir şey" dedi. E ama ben sürerken az kalsın canımdan oluyordum abicim hiçbir şey olmasa ben neden 3 tane bisikletçiye gideyim? Her neyse arkadaşlar bunun bir çözümünü bilen var mıdır? Bisikleti sürmeye korkar oldum. Bu böyle düzelmez ise şu an yaklaşık 7000 TL olan bisikletimi satıp 1500 liraya yavaş yavaş giden markasız bir bisiklet almam gerekecek. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bisikletim: Salcano City fun (tam olarak bilmiyorum ama internette bu bisiklet benimkine çok benziyordu.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı