Salcano seçimi

Hakan46

Centipat
Yeni bir bisiklet almak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum, pek çok konuda kesin fikirler edindim ama aynı markanın farklı iki modeli arasında kaldım anlaşılır ve özet bir şekilde ifade edecek olursam;

Spor amaçlı, asfalt-kaldırım-yokuş olan alanlarda kullanılacak.
Dağ bisikleti istiyorum, görünüşünden ziyade ekipmanlar (yapısı, jantları vb. daha sağlam).
İkisi de alüminyum yapıda olduğu için ağırlıkları birbirine yakın.
Performans olarak aralarında dağlar kadar uçurum olmadığına inanıyorum ama fiyat konusunda kararsız kaldım. Zaten sezon bittiği döneme denk geldik, biraz pazarlıkla NG 650 - 1450 Astro S ise 2500 TL'ye geliyor. En uyumlu olan NG 650 eğer Astro alacak olursam elbette performansta daha karlı olacağım ama ciddi bir miktar para ödemiş olacağım. Yorum ve önerilerinizi, bu iki modeli kullanan bisiklet severlerden kısa da olsa tecrübelerini ve karşılaştırmalarını, anekdotlarini rica ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Yeni bir bisiklet almak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum, pek çok konuda kesin fikirler edindim ama aynı markanın farklı iki modeli arasında kaldım anlaşılır ve özet bir şekilde ifade edecek olursam;

Spor amaçlı, asfalt-kaldırım-yokuş olan alanlarda kullanılacak.
Dağ bisikleti istiyorum, görünüşünden ziyade ekipmanlar (yapısı, jantları vb. daha sağlam).
İkisi de alüminyum yapıda olduğu için ağırlıkları birbirine yakın.
Performans olarak aralarında dağlar kadar uçurum olmadığına inanıyorum ama fiyat konusunda kararsız kaldım. Zaten sezon bittiği döneme denk geldik, biraz pazarlıkla NG 650 - 1450 Astro S ise 2500 TL'ye geliyor. En uyumlu olan NG 650 eğer Astro alacak olursam elbette performansta daha karlı olacağım ama ciddi bir miktar para ödemiş olacağım. Yorum ve önerilerinizi, bu iki modeli kullanan bisiklet severlerden kısa da olsa tecrübelerini ve karşılaştırmalarını, anekdotlarini rica ediyorum, şimdiden teşekkürler.
Ben de Salcano, Gazelle veya Bataus alacağım nasipse. Spor amaçlı ise Salcano'yu tavsiye ederim. Bianchi'e de bakın derim.

Ben de Salcano, Gazelle veya Bataus alacağım nasipse. Spor amaçlı ise Salcano'yu tavsiye ederim. Bianchi'e de bakın derim.
Peki hangi modeli tavsiye edersiniz
Bana NG 750, 650'den daha mantıklı geliyor. 27,5 jant ve daha büyük kadro avantaj sağlıyor. Bizzat kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım 3 yıldır.
Ng 750 bizim buralarda yok. Ancak internetten sipariş edebilirim. Lakin internete güvenmiyorum kapıda ödeme seçeneği olmadığı sürece.

Peki hangi modeli tavsiye edersiniz.

NG 750 bizim buralarda yok. Ancak internetten sipariş edebilirim. Lakin internete güvenmiyorum kapıda ödeme seçeneği olmadığı sürece.

İnternetten alınca içinden çıkan kuponla bayiye ücretsiz kurulum yaptırıyorsunuz. Bence şans verilebilir hocam ama hazır satan birinden almak daha mantıklı, muhatap olacağınız biri olur elbet herhangi bir sorunda.

NG750 açıkcası, NG650 varken 750 önermem bu modelde sayı azaldıkça kalite artıyor o yüzden NG650 daha iyi seçim olacaktır(4senedir NG750 kullanıcısıyım)

Hocam model düştükçe kalite artıyor da karşılaştırma yapınca bu iki model arasında farklar zıt yönde 😅. 650 şahsen bana küçük geliyor ve 26 inç sonrası daha rahat kontrol ediyorum. Bir de siz frenlerin yağlarını değiştirdiniz mi daha?

Hocam model düştükçe kalite artıyor da karşılaştırma yapınca bu iki model arasında farklar zıt yönde 😅. 650 şahsen bana küçük geliyor ve 26 inç sonrası daha rahat kontrol ediyorum. Bir de siz frenlerin yağlarını değiştirdiniz mi daha?
Yani bisikletçiye herhangi bir sorun olup götürdüğümde o işlerde hallediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı