Şalter atması sonrası anakart kısa devre yaptı

Holysingle

Hectopat
Yaklaşık 3 yıldır evdeki elektrik sorunundan dolayı bazen günde 3 kez bazen 4 gün hiç bazen ise her gün sabah 6 saatlerinde şalter atıyordu. Son zamanlarda şalter attıktan sonra bilgisayarı açmaya çalıştığımda kısa devre arızasıyla karşı karşıya kaldım. Defalarca açmayı denedim bazı şeyleri sök tak yaptım ama alakası olmadan rastgele açılmaya başlıyor. Neyi söküp taktığım değil de öylesine çalıştırırken bir anda bir şey yokmuş gibi açılıyor. Yaşadığım ekranın resmini de atacağım. Bu soruna bir şey mi sebep oluyor ve ne yapmam gerekiyor ne kadar sürede sorunu çözebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-05-12 at 5.04.48 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-12 at 5.04.48 AM.jpeg
    90,5 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modeli nedir, anakartın üstündeki marka ve modeli yazabilir misiniz?

MSI MEG X570 GODLIKE anakartım.
Bütün USB'leri çekin, ardından 2 tuşa da basın.
Bütün USB'leri çekin, ardından 2 tuşa da basın.

Bu işlem sonrasında bilgisayarda bir değişiklik olacak mı bir şeyleri kurmak tarzında olacaksada ne yapmam gerekecek onu da anlatır mısın? Teşekkürler.

Değişiklik olmayacak belki RAM frekanslarını ayarlaman gerekebilir.

Peki bilgisayar kapalıyken bütün USB'leri çıkartıp mı yapmam gerekiyor yoksa açıkken mi?
Bilgisayar kapaliyken 5 10sn CMOS'a basili tuttum digerinede yaptim şu an yine acamiyorum bilgisayari 15 sn deyip kapatiyor kendini.(USB'leri cikartmistim.

Son düzenleme:
Tam olarak hangisi bilemiyorum anakartın kullanım kılavuzunun linkini bırakayım oradan bakıp bana referans verebilirsin sanırım?
Anakartın sol alt tarafa doğru olan soğutma bloğunu çıkartıp fotoğraf atar mısın?

Geri
Yukarı