Şalter atması sonrası sistem açılmıyor

hakanturker1

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarımi 2 senedir ayni prizde kullanıyorum. Bu akşam bilgisayar açık duruyordu. Ben başında değildim. Geldiğimde kapanmıştı. Sigorta kutusunu kontrol ettim evin sigortasi atmıştı. Sigortayı kaldırdım. Bilgisyari açmak için tuşa bastım ama hiçbir tepki yok. Asla güç gelmiyor kasaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır niye zarar versinki kasada takıkı olan güç kabloları sök sadece yeşil ve siyah olan birbirine tel ile değdir psu bozuk mu değil mi anlayabilirsin

Nasıl bir tepki verecek güç kaynağı hiçbir şey bağlı değilken nasıl anlayacağım güç gelip gelmediğini.
PSU'nun fanı dönmeye başlayacak, fan eğer dönmüyorsa PSU belli bir ısıdan sonra fan çalıştırıyor ise her hangi bir harici fan bağlayın veya sata bir disk bağlayın PSU'ya. Ama bu adımları yaparken PSU'nun tüm anakart bağlantılarının sökülmüş olduğundan emin olun. Sadece PSU'ya güç kablosu takılı olsun, sonrasında dediğim gibi ya bir sata disk ya da bir adet fan bağlayıp güç gelip gelmediğini kontrol edin. ( Sata disk ve ya Fan takılı olsun PSU'ya kısa devre yapmadan önce)

Geri
Yukarı