Şampanya yerine gazoz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2011'deki GP'de şampanya patlatmışlar. 9 yıl sonra mı müslüman bir ülke olarak gördüler bu da ayrı konu. Neyse arkadaşlar bunu ya da asfaltı bahane ederek ülkemizi karalamaya gerek yok olan oldu sonuçta. İstanbul Park dünyadaki en iyi pistlerden biri, umarım ilerleyen yıllarda da bu pist formula araçlarını misafir eder, uzatmanın bir manası yok. 🙂

Böyle bir rezillik olamaz. FIA ve F1 veriyorsa onların sorunudur. Gelip de bıdı bıdı yapmasınlar. Çok istiyorlarsa kendi içlerinde kutlayabilirler, vuracak bir yer aramaya çalışıyorlar. Ülkenin çivisi çıkmış durumda ama siz de her şey de aşağılık kompleksine girip en kötüsü biziz havalarına girmeyin artık.

Açıkçası bu durumu ülkenin giderek içine girdiği zihniyetin parçası olarak gördüğüm için pek hoş karşılamadım ama rezil olduk diyecek kadar büyük bir sorun değil. Neden bu kadar abartıldığını anlamadım.

Pist için ise FIA bildiğim kadarıyla "bazı" bölgelerde asfaltlama istedi, elimizi atmışken komple yapalım dendi. Bence tamamen asfaltlanması yerine FIA'in istediği belli bazı yerlerin asfaltlanması bazı sorunların önüne geçebilirdi ama bu da büyük bir sorun değil. Standardizasyon FIA tarafından yapılıyor, Hamilton ve diğer pilotların şikayetlerindeki hedef pistin kendisi değil direkt FIA'in kendisi oluyor.

İyi ki F1 uzun aradan sonra ülkemize geldi, hayatında birkaç yarış izlememiş olanlar başımıza F1 gurusu kesildiler. Hele hele hiçbir F1 konusunda görmediğimiz halde yarış Türkiye'ye verildiğinde "sayısız" ülkede "sayısız" defa izlemeye gittiğini iddia eden bir eleman vardı. O da görünmüyor etrafta o günkü paylamadan sonra.

Açıkçası bu durumu ülkenin giderek içine girdiği zihniyetin parçası olarak gördüğüm için pek hoş karşılamadım ama rezil olduk diyecek kadar büyük bir sorun değil. Neden bu kadar abartıldığını anlamadım.

Pist için ise FIA bildiğim kadarıyla "bazı" bölgelerde asfaltlama istedi, elimizi atmışken komple yapalım dendi. Bence tamamen asfaltlanması yerine FIA'in istediği belli bazı yerlerin asfaltlanması bazı sorunların önüne geçebilirdi ama bu da büyük bir sorun değil. Standardizasyon FIA tarafından yapılıyor, Hamilton ve diğer pilotların şikayetlerindeki hedef pistin kendisi değil direkt FIA'in kendisi oluyor.

İyi ki F1 uzun aradan sonra ülkemize geldi, hayatında birkaç yarış izlememiş olanlar başımıza F1 gurusu kesildiler. Hele hele hiçbir F1 konusunda görmediğimiz halde yarış Türkiye'ye verildiğinde "sayısız" ülkede "sayısız" defa izlemeye gittiğini iddia eden bir eleman vardı. O da görünmüyor etrafta o günkü paylamadan sonra.

Kime anlatacaksın ki bunu... Bizim en büyük özelliğimiz bu değil mi zaten, bir şeyleri yıkmakta üstümüze yok...

Daha Türkiye'de neden yarış yapılmıyor bilmeyen ve bu konuda bol keseden sallayanlar var.

Mesela herkes şampanyayı konuşuyor ama Sıralama turlarında, pistte telehandler varken araçların salınmasını konuşmuyor.

Neden, çünkü sadece ilgisizler konuşuyor. Çünkü işi bilen kişiler sessiz ve sakince, 9 sene sonra gelen yarışın keyfini çıkartıyor...

F1 futbol değildir, bunu milletçe öğrenmeliyiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2011'deki GP'de şampanya patlatmışlar. 9 yıl sonra mı müslüman bir ülke olarak gördüler bu da ayrı konu. Neyse arkadaşlar bunu ya da asfaltı bahane ederek ülkemizi karalamaya gerek yok olan oldu sonuçta. İstanbul Park dünyadaki en iyi pistlerden biri, umarım ilerleyen yıllarda da bu pist formula araçlarını misafir eder, uzatmanın bir manası yok. 🙂
Sırf formula, araba yarışı vs. ilgilenmiyorum diye umarım yorum yapmamda sakınca yoktur.
Videonun 6:12 'de şampanya patlatıyorlar işte. 6:18 Türk bayrağı yanında şampanyayı, dünyaca ünlü organizasyonun sporcularını da bu manzarayı görünce istemsizce mutlu oldum. Kim ne derse desin ülkemiz gelişiyor, içi hariç.

Kime anlatacaksın ki bunu? Bizim en büyük özelliğimiz bu değil mi zaten, bir şeyleri yıkmakta üstümüze yok...
Kendimizi küçük göreceğimiz pek bir şey yok ama pek de istenmeyen birkaç hatalı karar oldu.

Mesela pistin sadece istenen bazı yerlerine yama yapılsaydı daha iyi bir seçim olurdu muhtemelen. Yamalı kötü görüneceği için estetik kaygısından mı yoksa işi tam yapma tercihiyle mi tamamen asfaltlanmasına karar verildi bilmiyorum.

İçki konusu da ayrı, FIA gelip sizin ülkede şunu bunu patlatalım demez. Belli ki öyle bir şey bizim tarafımızdan talep edilmiş, çok da hoş bir durum olmamış.

Serhan Acar kusura bakmasın ama yaptığı şey profesyonellik dışıydı. İstediğin kadar coşkulu olup bunu ekranlara yansıtmaya çalış, insanlar çatallaşmış ses nedeniyle anlamakta zorlanırken bu anlatımın bir anlamı kalmıyor. Sesiyle bir şeyleri anlatması gereken birinin ses tellerinin canına okuması tamamen anlamsızdı.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı