Samsun'da 10 Gbps interneti hangi konumdan alabilirim?

Cage00

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS Z690-A
İşlemci: Intel Core I9-12900K
Ekran Kartı: Msı Geforce Rtx 3070
Ram: G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB CL36
Ssd: Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000
Monitör: ViewSonic 32 VX3211-2K-MHD IPS
Meslek
Serbest
Profil Kapağı
1522237053
Merhaba, Samsunun bir ilçesinde yaşıyorum ve vasat mı vasat 8 Mbit internet ile sürünüyoruz. Hiçbir şey yapamıyoruz. Upload 1 Mbit bile değil. Düşündüm de elimdeki TB'lık arşivleri internette saklamak için bu paketten 2-3 aylığına almam gerekiyor.

Acaba Samsun'da merkezde bir konuma taşınsam hangi bölgede net 10 Gbps metro internet hizmeti alabilirim? Kimse para sormasın ben o fiyatları göze aldım. Bilgisi olan ya da bağlatan varsa paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Samsunun bir ilçesinde yaşıyorum ve vasat mı vasat 8 Mbit internet ile sürünüyoruz. Hiçbir şey yapamıyoruz. Upload 1 Mbit bile değil. Düşündüm de elimdeki TB'lık arşivleri internette saklamak için bu paketten 2-3 aylığına almam gerekiyor.

Acaba Samsun'da merkezde bir konuma taşınsam hangi bölgede net 10 Gbps metro internet hizmeti alabilirim? Kimse para sormasın ben o fiyatları göze aldım. Bilgisi olan ya da bağlatan varsa paylaşırsa sevinirim.
Süperonlinenin 10Gbps FTTH altyapı destekleyen bölgelerinde Turkcell'e 40000 TL teminat mektubunu veriyorsunuz altyapıyı yapıyorlar ve 24 ay taahhütname ile ayda 8000 TL'ye kullanıyorsunuz. Ama tabiki bu metro internet değil.

1000/1000 Mbps metro internet fiyatı da bu şekilde, karar sizin.

Ekran Görüntüsü (151).png

Tabi 10Gbps internet hızı için kullandığınız bilgisayarın da hem işlemci gücü, hem de ethernet özellikleri olarak desteklemesi gerekiyor.

Comnet olarak bu mevcut

Ekran Görüntüsü (152).png

Bir de Türk telekomun metro interneti bu şekilde. Ama kurumsal. Bireysel değil.
Para önemli değil demişsiniz, yukarıdaki bütün teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Süperonlinenin 10Gbps FTTH altyapı destekleyen bölgelerinde Turkcell'e 40000 TL teminat mektubunu veriyorsunuz altyapıyı yapıyorlar ve 24 ay taahhütname ile ayda 8000 TL'ye kullanıyorsunuz. Ama tabiki bu metro internet değil.

Superonline'ın 10 Gbps paketini gönül rahatlığıyla görmezden gelebilirsiniz.
50 Mbps upload verdiği için 10 Gbps paketleri yok.
50 Mbps upload ile 10 Gbps kullanamazsınız.

Superonline'ın 10 Gbps paketini gönül rahatlığıyla görmezden gelebilirsiniz.
50 Mbps upload verdiği için 10 Gbps paketleri yok.
50 Mbps upload ile 10 Gbps kullanamazsınız.
Benim anlamadığım 10 Gbps internet ile de ne yapılabilir. Ben Turknet Gigafiber kullanıyorum, yüksek boyutlu 4K içerik üretip sürekli indirme yükleme yapıyorum ve zaman yönünden de bana hiç bir kayıp yaşatmıyor. 10Gbps tabiki ihtiyacı olanlar için uygun ama bana göre şu anda ihtiyacım olmayan bir hız.

Comnet'in aylık 14.999 TL'lik bir paketi mevcut. Görüşebilirsiniz.
Evet baktım. Sadece 3 ilde aktif diye okudum. Yanlış anlamadıysam.

Benim anlamadığım 10 Gbps internet ile de ne yapılabilir. Ben Turknet Gigafiber kullanıyorum, yüksek boyutlu 4K içerik üretip sürekli indirme yükleme yapıyorum ve zaman yönünden de bana hiç bir kayıp yaşatmıyor. 10Gbps tabiki ihtiyacı olanlar için uygun ama bana göre şu anda ihtiyacım olmayan bir hız.

Şöyle anlatayım;

10.000 Mbps ile
700,000 Gigabytes (GB)
683.594 Terabytes (TB)

1 yıl 10 ay 26 gün 22 saat 39 dakika 2 saniye yapıyor.

10.000 Gbps ile
700,000 Gigabytes (GB)
683.594 Terabytes (TB)

16 saat 42 dakika 9 saniye yapıyor.

Bu ''özel arşivimi'' internete açmak için gerekli zaman dilimi 😁
Bu nasıl bir arşiv ki bu kadar sürüyor dersen hepsi 4k ve Remux Arşivdir.

Bu arada amacım telifli arşivi paylaşmak değil, illegal herhangi birşeyin peşinde değilim.

Bir yüklemeyle bitecek birşey değil. Sürekli ''devamını getireceğim'' büyük bir şey yapmak amacım. Şimdi ki altyapımın desteklediği hızı sorarsan biraz gülmen için sana 10 mbit ve bana gelen 8 mbit diyebilirim. Yakın zamanda işlemci, ram, ssd, anakart anlamında nasıl bir sistem toplamak istediğim ve topladığımla ilgili bir konu açmıştım. Oradan özelliklere bakabilirsiniz. Hatta durun ben paylaşayım siz kararınızı verin yeterli mi değil mi? Kurumsal olayına gelince de abimler mütahitlik yapıyor o şirket üzerinden alabiliriz. Bulunduğumuz yerde altyapı kağnı arabası gibi olduğu için Samsun'da bu hızı destekleyen bir konumu sormak istedim. Büyük ihtimal bu hızları İstanbul, İzmir harici başka yerlerde sağlıklı alabileceğimi düşünmüyorum.

Sistem Özelliklerim:

+ ASUS PRIME Z690-A DDR5 6000Mhz (OC)
+ Intel Core I9-12900K 1700
+ Msı Geforce Rtx 3070 256 Bit - 8 GB
+ G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB 32X2
+ Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 - 2X1Tb

Umarım yeterlidir. Comnet'te taahahüt yok diğer firmayı zaten tercih etmem.
Bir de ayrıca yapacağım Download ve Upload miktarı var onları yazmıyorum bile.

Son düzenleme:
Evet baktım. Sadece 3 ilde aktif diye okudum. Yanlış anlamadıysam.

Şöyle anlatayım;

10.000 Mbps ile
700,000 Gigabytes (GB)
683.594 Terabytes (TB)

1 yıl 10 ay 26 gün 22 saat 39 dakika 2 saniye yapıyor.

10.000 Gbps ile
700,000 Gigabytes (GB)
683.594 Terabytes (TB)

16 saat 42 dakika 9 saniye yapıyor.

Bu ''özel arşivimi'' internete açmak için gerekli zaman dilimi 😁
Bu nasıl bir arşiv ki bu kadar sürüyor dersen hepsi 4k ve Remux Arşivdir.

Bu arada amacım telifli arşivi paylaşmak değil, illegal herhangi birşeyin peşinde değilim.

Bir yüklemeyle bitecek birşey değil. Sürekli ''devamını getireceğim'' büyük bir şey yapmak amacım. Şimdi ki altyapımın desteklediği hızı sorarsan biraz gülmen için sana 10 mbit ve bana gelen 8 mbit diyebilirim. Yakın zamanda işlemci, ram, ssd, anakart anlamında nasıl bir sistem toplamak istediğim ve topladığımla ilgili bir konu açmıştım. Oradan özelliklere bakabilirsiniz. Hatta durun ben paylaşayım siz kararınızı verin yeterli mi değil mi? Kurumsal olayına gelince de abimler mütahitlik yapıyor o şirket üzerinden alabiliriz. Bulunduğumuz yerde altyapı kağnı arabası gibi olduğu için Samsun'da bu hızı destekleyen bir konumu sormak istedim. Büyük ihtimal bu hızları İstanbul, İzmir harici başka yerlerde sağlıklı alabileceğimi düşünmüyorum.

Sistem Özelliklerim:

+ ASUS PRIME Z690-A DDR5 6000Mhz (OC)
+ Intel Core I9-12900K 1700
+ Msı Geforce Rtx 3070 256 Bit - 8 GB
+ G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB 32X2
+ Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 - 2X1Tb

Umarım yeterlidir. Comnet'te taahahüt yok diğer firmayı zaten tercih etmem.
Bir de ayrıca yapacağım Download ve Upload miktarı var onları yazmıyorum bile.
Öncelikle hesaplamalarınız komple yanlış. Söylediğiniz hızlarla o dosya boyutları o kadar sürmez. Çok çok daha kısa sürelerde biter.

Bu işten para mı kazanıyorsunuz, yoksa zevk için mi yapıyorsunuz? Şu anda kullanabileceğiniz en ucuz tarife Comnet 10Gbps olarak. İkamet ettiğiniz bölgede hizmet verip vermediklerine bakmanız lazım.

Son düzenleme:
Öncelikle hesaplamalarınız komple yanlış. Söylediğiniz hızlarla o dosya boyutları o kadar sürmez. Çok çok daha kısa sürelerde biter.

Bu işten para mı kazanıyorsunuz, yoksa zevk için mi yapıyorsunuz? Şu anda kullanabileceğiniz en ucuz tarife Comnet 10Gbps olarak. İkamet ettiğiniz bölgede hizmet verip vermediklerine bakmanız lazım.
Yanlışsa doğrusunu gösterir misin kral?
Nasıl hesaplayabilirim? 600 küsür TB arşivden bahsediyorum.
Bu işten para da kazanmasam bu kadar yükün ve yatırımın altına girmem, gel gelelim zevk için de yapıyorum. O firmaya baktım. Samsun'da böyle bir hizmet vermiyorlar. Hatta hemen şimdi arayacağım. Eposta yollayacağım.

Yanlışsa doğrusunu gösterir misin kral?
Nasıl hesaplayabilirim? 600 küsür TB arşivden bahsediyorum.
Bu işten para da kazanmasam bu kadar yükün ve yatırımın altına girmem, gel gelelim zevk için de yapıyorum. O firmaya baktım. Samsun'da böyle bir hizmet vermiyorlar. Hatta hemen şimdi arayacağım. Eposta yollayacağım.
1. dediğiniz 10000Mbps hız ile 683 TB içeriği internete açmaktan kastınız karşıya yüklemek ise yani upload etmek ise yaklaşık 6 gün 22 saat sürer.

2. Dediğiniz 10000Gbps hız ile 683 TB yaklaşık 10 dakika sürer. Bu kadar basit.

Yani anlayacağın 1 sene 10 ay yada 16 saat sürmez. Böylece yeni bir şey daha öğrenmiş oldunuz. Tebrikler.

1. dediğiniz 10000Mbps hız ile 683 TB içeriği internete açmaktan kastınız karşıya yüklemek ise yani upload etmek ise yaklaşık 6 gün 22 saat sürer.

2. Dediğiniz 10000Gbps hız ile 683 TB yaklaşık 10 dakika sürer. Bu kadar basit.

Yani anlayacağın 1 sene 10 ay yada 16 saat sürmez. Böylece yeni bir şey daha öğrenmiş oldunuz. Tebrikler.

Valla internetten bir siteden hesapladım.
Eyvallah. Tam matematiğini bilmiyorum. Yine de zahmet edip cevapladığın için teşekkür ederim ama bu sonuca nasıl ulaştığını da yazsaydın eminim anlardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı