Samsung 27" Odyssey G7 vs MSI Optix MAG274QRF-QD

AOC E2461Fwh modeli bir monitör var evde hem asus xg27wq modeli ile hemde samsung odyssey g7 modeli ile karşılaştırdım ,full hd filmler çok kaliteli gözüküyor en azından bu iki modelde full hd'ye göre çok daha iyi bir görüntü aldım ki eski full hd monitörümde ıps ve kaliteli bir monitör.

Şu olabilir 2k bir film izledikten sonra veya oyun oynadıktan sonra göz ona alıştığı için full hd çamur gibi gelebilir ama full hd bir monitörle 2k monitörü yan yana koyup ,full hd bir filmi ikisinde'de aynı anda açarsan farkedersin.

Eki Görüntüle 865026
Backlight bleed 😖😖

@Kuvvetmira27
Hocam bu G7'nin %100 parlaklıkta dış ortamda ışık olmadan bir ışık sızması testi fotosu atabilir misiniz? Video kaydında iken foto alacaksınız, o şekilde daha iyi sonuç çıkıyorda.

Dosya Ekleri

• 1ae4b1ba-5d97-4c94-b687-acee052631e2.jpeg
    1ae4b1ba-5d97-4c94-b687-acee052631e2.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 53
  • 8f6e2895-c0a5-44dc-9c99-760b9de0aa24.jpeg
    8f6e2895-c0a5-44dc-9c99-760b9de0aa24.jpeg
    71,9 KB · Görüntüleme: 56
  • aa99f66b-d565-4ad2-be68-b0187ddf714c.jpeg
    aa99f66b-d565-4ad2-be68-b0187ddf714c.jpeg
    83,3 KB · Görüntüleme: 60
  • c6d300fa-352f-430f-b17d-170f1d77d5b7.jpeg
    c6d300fa-352f-430f-b17d-170f1d77d5b7.jpeg
    35,6 KB · Görüntüleme: 52
Eyvallah hocamda biraz geç dönüş yaptınız, ürünü iade ettim çoktan. Birde ışık sızmasını test etmek için ortam full karanlık olması gerekiyor. Kasanın, monitörün RGB'sini kapatmanız lazım. Monitöre normal kullandığınız uzaktayken merkezden fotoğraf çekmeniz lazım. Direk foto değilde telefondan videoya kayıt alırken fotoyu video üzerinden çekmeniz gerekiyor, sızmaları doğru tespit edebilmek için. Dersen ki buna ne gerek var, zaten bu şekilde ışıkta kullanıyorum falan, problem değil. Amaç zaten panelin sızma yapıp yapmaması, oda o şartlarda ortaya çıkıyor. Ha sızmanın zararı var mı? O kişiden kişiye değişir ama bence kalite kusuru. Bakın son iademdeki fotolara.
hkzt47i.JPG
c86vwng.JPG
23ahnws.JPG
ptk3en4.JPG
Bunlar karanlık ortamda yukarıda bahsettiğim gibi çekimi yapılan sahneler, gerçektede bu şekilde gözüküyor. Local dimming açınca belli oranda azalıyor ama kaybolmuyor. Bu sefer zone sayısı az olduğundan bölgesel bir sızma yapıyor.( karanlık sahnede birisi fenerle dolaşırken fener 5cmlik alanı aydınlatırken aşağıdan en az 15-20 cmlik alana ışık küme halinde veriliyor.) 2-3 tane denememde böyle sonuç alınca bu modeli üzülerek bırakmak zorundayım artık. Keşke 240 HZ yerine local dimming sayısını arttırsalarmış veya 144HZ, Flat ekran yapıp Mini Led koyup fiyatını birkaç yüz dolar arttırsalarmış...

Eyvallah hocamda biraz geç dönüş yaptınız, ürünü iade ettim çoktan. Birde ışık sızmasını test etmek için ortam full karanlık olması gerekiyor. Kasanın, monitörün RGB'sini kapatmanız lazım. Monitöre normal kullandığınız uzaktayken merkezden fotoğraf çekmeniz lazım. Direk foto değilde telefondan videoya kayıt alırken fotoyu video üzerinden çekmeniz gerekiyor, sızmaları doğru tespit edebilmek için. Dersen ki buna ne gerek var, zaten bu şekilde ışıkta kullanıyorum falan, problem değil. Amaç zaten panelin sızma yapıp yapmaması, oda o şartlarda ortaya çıkıyor. Ha sızmanın zararı var mı? O kişiden kişiye değişir ama bence kalite kusuru. Bakın son iademdeki fotolara.
hkzt47i.JPG
c86vwng.JPG
23ahnws.JPG
ptk3en4.JPG
Bunlar karanlık ortamda yukarıda bahsettiğim gibi çekimi yapılan sahneler, gerçektede bu şekilde gözüküyor. Local dimming açınca belli oranda azalıyor ama kaybolmuyor. Bu sefer zone sayısı az olduğundan bölgesel bir sızma yapıyor.( karanlık sahnede birisi fenerle dolaşırken fener 5cmlik alanı aydınlatırken aşağıdan en az 15-20 cmlik alana ışık küme halinde veriliyor.) 2-3 tane denememde böyle sonuç alınca bu modeli üzülerek bırakmak zorundayım artık. Keşke 240 HZ yerine local dimming sayısını arttırsalarmış veya 144HZ, Flat ekran yapıp Mini Led koyup fiyatını birkaç yüz dolar arttırsalarmış...
Bende nerdeyse sıfıra yakın ledler lapalı olduğunda bile sadece yandan bakarsan curved ekran oldupundan parlama yapıyor , ışık sızması yönünden çok şanslıyım nerdeyse oled ekran kadar kaliteli, düz ekrana 4k'ya geçecektim sıfr bu yüzden satmaktan vazgeçtim.

Biraz şans işi bu bende msı bi monitörünü iade etmiştim daha sonra bunu aldım 1 senedir kullanıyorum.Sizdeki monitör bariz kötü çıkmış

Bende nerdeyse sıfıra yakın ledler lapalı olduğunda bile sadece yandan bakarsan curved ekran oldupundan parlama yapıyor , ışık sızması yönünden çok şanslıyım nerdeyse oled ekran kadar kaliteli, düz ekrana 4k'ya geçecektim sıfr bu yüzden satmaktan vazgeçtim.

Biraz şans işi bu bende msı bi monitörünü iade etmiştim daha sonra bunu aldım 1 senedir kullanıyorum.Sizdeki monitör bariz kötü çıkmış
Senin adına sevindim. :) Ben 2 tane geçen yaz, 1 tanede bu ay aldıydım hep böyle çıkmıştı. Locap dimming kapalı ve %100 parlaklıktayken Youtubede Short Horror diye kısa korku videolarında tüm ortamı karartmana rağmen bir sızıntı yoksa gerçekten çok çok şanlı bir ürün yakalamışsın demektir.

Bu monitör işi gerçekten şans. Paneller her zaman aynı kalitede olmuyor sanırım. İmzamdaki monitörü arkadaşım aldı aşırı fazla ışık sızması vardı bendeki aynı ürün ama ışık sızması hiç yok. Bir de onun monitöründe yandan bakınca açı değiştikçe renklerde değişimler oluyor bendekinde olmuyor. Aynı ayarlar kullanılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı