Samsung 860 Evo Düşük IOPS Değeri

SSD'nin sıcaklık durumu nedir? Değerler çok kötü değil sanki yüksek oda ve kasa sıcaklığından ötürü biraz gerilemiş gibi görünüyör. 2. ihtimal ise testi gerçekleştirirken arka planda diski kullanan uygumalamalar var mı?

SSD'nin sıcaklık durumu nedir? Değerler çok kötü değil sanki yüksek oda ve kasa sıcaklığından ötürü biraz gerilemiş gibi görünüyör. 2. ihtimal ise testi gerçekleştirirken arka planda diski kullanan uygumalamalar var mı?
Cooler Master MasterBox Lite 5 kasa kullanıyorum hava sirkülasyonu pek iyi sayılmaz. SSD sıcaklıklarını ölçebileceğim güzel bir yazılım önerebilir misiniz?

HW Monitor ile SSD'nin sıcaklığını ölçtüm sistem boştayken 37-45 derece arası çalışıyor, AS SSD Benchmark sırasında 47 dereceyi ve CrystalDiskMark testi sırasında 50 dereceyi geçmedi. Bu sıcaklıklar normal mi?

HW Monitor ile SSD'nin sıcaklığını ölçtüm sistem boştayken 37-45 derece arası çalışıyor, AS SSD Benchmark sırasında 47 dereceyi ve CrystalDiskMark testi sırasında 50 dereceyi geçmedi. Bu sıcaklıklar normal mi?
Leptop değilse değerler yüksek gibi geldi. Benimki leptop ama boşta 32 derece Yük altı 40 derece oluyor. Tabi benim SSD WD GREEN SSD 240GB.

Leptop değilse değerler yüksek gibi geldi. Benimki leptop ama boşta 32 derece Yük altı 40 derece oluyor. Tabi benim SSD WD GREEN SSD 240GB.
Laptop değil masaüstü. Aslında disklerin olduğu bir bölmeye hava üfleyen bir fan da takılı ama sanırım kasamın hava akışı kötü. CM MasterBox Lite 5 kasam.

SSD'ler için 80 derecede çalışabilidğini üreticiler belirtesede 40 derece ve üzerinde performans kaybına uğruyor. Örneğin SSD'ye benchmark testini arka arkaya 2-3 defa uyguladığnızda değerlerin ısıdan ötürü düştüğünü gözlemlersiniz. Kasa hava akışını iyi organize ederseniz hem performansa hemde donanım ömrüne yatırım yapmış olursunuz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba ayrı olarak ben de konu açmıştım fakat pek ilgilenen olmadı aynı şekilde benim de IOPS değerleri çok düşük, yarı yarıya daha düşük desem yanlış olmaz heralde.
İlk yaptığım testte 70-80 bin IOPS değerlerini görüyordum.Resmini attığım test alındıktan 2-3 gün sonrasına ait ve şuan aşağı yukarı hâlâ böyle, hiç bir sürücü değişikliği yapmadım, bu testten sonra başka sürücüler yükledim olmadı sistem geri yükleme yaptım düzelmedi.
Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

SamsungMagician_2018-09-16_17-46-30.png

Yeni konular

Geri
Yukarı