Samsung 860 EVO SSD, Eski Samsung Laptopta Çalışmıyor

Merdocll

Femtopat
Arkadaşlar Samsung 860 EVO 500GB SSD aldım.
Toshiba Satellite p-50-c-14m marka laptopumda sıkıntısız çalışıyor. Okuma ve yazma hızlarına da baktım 550-500 olarak görünüyor her şey sorunsuz.
Ancak Samsung marka eski laptopuma takım rami ddr3 falan o kadar kötü bir laptop değil.
SSD o laptopta işe yaramıyor. Önce takınca cihaz ayarlanıyor diyor. Bekliyorum siyah ekranda kalıyor. Normalde samsung laptop windows8 o yüzden ssd yi sıfırlayıp o laptopta sıfırlamaya çalıştım bu seferde sıfırlarken flash bellek hatası veriyor.
Windows 8 kurulumunu toshiba laptopuma takıp yaptım .
Öyle tekrar samsung laptopa taktım ama yine siyah ekran hatası verdi.
Bunun sebebi nedir bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi acaba ?

Eski laptop modeli

Tamam hocam teşekkür ederim öyle deneyeyim. Flashın formatı fark eder mi peki NTFS veya FAT32?
Rufus ayarların bu şekilde olacak.

1602769313588.png

Hocam benim laptopumun DDR3 RAM i olmasına rağmen UEFI BIOS var.
Olabilir fakat arkadaşın SSD'si çalışmamış büyük ihtimalle sorun UEFI olmamasından dolayı kaynaklanıyor.

USB'ye nasıl yazdırmaya çalıştınız? GPT ve FAT32 dosya sistemiyle mi?

Kullandığım sistem DDR3, UEFI destekliyor. 2350M işlemcili eski Samsung bilgisayar da destekliyor.
deneyeli 2 hafta oldu ama uefı destekli olarak ve gpt olarak yapmıştım
Rufus ayarların bu şekilde olacak.

Eki Görüntüle 702974

Olabilir fakat arkadaşın SSD'si çalışmamış büyük ihtimalle sorun UEFI olmamasından dolayı kaynaklanıyor.
Teşekkür ederim hocam böyle deneyim inşallah sıkıntı olmaz.

Sorununuz çözüldü mü?

2-3 gün içinde deneme şansım olacak buradan en son yazacağım problemin çözülüp çözülmediği ile ilgili. Yanıt veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Evet, zaten destekleyebilir. Ben desteklemez demedim. Zaten bunu anlamanın yolunun BIOS'a bakması olduğunu söylemiştim.

ea961a0e-cd4b-4cb5-9443-c338ad4336f1.jpg

Hocam bu AHCI mode Auto'da duruyor, acaba konuyla ilgisi var mıdır?

Hocam bu AHCI mode Auto'da duruyor, acaba konuyla ilgisi var mıdır?
Pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum. İsterseniz "Manual" ayara alıp çıkacak olan ekranda kendiniz devreye alabilirsiniz.

Bu arada "Boot" sekmesine bakabilir misiniz? UEFI ayarı var mı, merak ediyorum. Gerçi Windows 8 diyorsa muhtemelen vardır ama yine de bakalım.

Geri
Yukarı