Çözüldü Samsung Evo 860 sağlık 99'a düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yagmo

Hectopat
İlk olarak SSD'yi alalı yaklaşık 3 ay oldu ve yakın zamanda Windows10'daki sorun yüzünden otomatik iyileştirmeyi kapattım ve birkaç hafta önce diskinfoda sağlık 100 gösteriyordu. Bugün baktığımda sağlık 99'a düşmüş, normal mi?

Dosya Ekleri

• scan.png
    scan.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 146
  • DİSKMARK.png
    DİSKMARK.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 114
  • hız.png
    hız.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 102
Çözüm
Evet bu düşüş normal. Diskin sağlığını Wear Leveling Count sayısına göre belirliyor. Şimdiki sayısı 99.
Şimdilik kullanmaya devam edin. Kısa bir süre içerisinde yine bir düşüş olursa iade veya değişim istersiniz.
@Assecreed kızgın atmanın sebebi nedir?
Sadece sağlığı düştü diye iade veya değişim yapmak saçma olur. Elbette sağlığı düşecek bu disklerin eğer herkes diskin sağlığı %98 olduğunda iade etseydi ne olurdu sizce?

Adamın yazma değeri ve çalışma saati benimkinin 4 katı ama onda %100.
Teknoloji maalesef şans işi. Bir ürün üretim bandından çıktığında maalesef aynı kaliteyle çıkmıyor. Böyle şeyler olabiliyor.

Onun dışında, %99 sağlık değeri oldukça normal. Önemli olan, ani düşüşler olmaması.
Elbette sağlığı düşecek bu disklerin, eğer herkes diskin sağlığı %98 olduğunda iade etseydi ne olurdu sizce?
Sağlığı illaki düşecek, o konuda problem yok. Önemli olan, kısa süre içerisinde düşüşlerin olmaması.

Yorumumu iyi okuyun.

Teknoloji maalesef şans işi. Bir ürün üretim bandından çıktığında maalesef aynı kaliteyle çıkmıyor. Böyle şeyler olabiliyor.

Onun dışında, %99 sağlık değeri oldukça normal. Önemli olan, ani düşüşler olmaması.

Sağlığı illaki düşecek, o konuda problem yok. Önemli olan, kısa süre içerisinde düşüşlerin olmaması.

Yorumumu iyi okuyun.

Sadece sağlığı düştü diye iade veya değişim yapmak saçma olur. Elbette sağlığı düşecek bu disklerin eğer herkes diskin sağlığı %98 olduğunda iade etseydi ne olurdu sizce?

Yardımlarınız için teşekkürler 98E düşerse tekrar konu açarım

Kabul edilebilecek bir seviye ama genele bakıldığında sizinki çürük gibi duruyor. Çürükten çok kusurlu demek daha doğru olur.

Şu makalelere göz atmanı tavsiye ederim. Bu durum yüzünden olmuş olabilir.

Yorumumu iyi okuyun.
Evet sağlığı düşecek belki 1 ay sonra belki 1 gün. Bu program bazen yanlış gösterebiliyor diskin durumu iyi olsa bile %3 gibi. En iyisi kendi programı ile bakmak daha mantıklı.

Kabul edilebilecek bir seviye ama genele bakıldığında sizinki çürük gibi duruyor. Çürükten çok kusurlu demek daha doğru olur.

Şu makalelere göz atmanı tavsiye ederim. Bu durum yüzünden olmuş olabilir.

Kapatmıştım 1hafta önce açmamı önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı