Samsung 860 EVO sürekli veri yazıyor

Berkay Bilir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay kadar önce satın aldığım Samsung 860 EVO 250 GB SSD hiçbir işlem yapmadığım halde Samsung Magician uygulamasından kontrol ettiğimde 2 ay içerisinde 858 GB veri yazmış. Bu nasıl mümkün olabiliyor, bir problem mi var? SSD'ye daha 100 GB dosya yüklememişimdir, sil yükle işlemi de hiç yapmadım.

Normal.
1614250681881.png

Ha anladım, teşekkür ederim. O zaman dert edecek bir durum yok. 🙏
Evet yok hocam. Sistem geri yükleme noktalarının boyutunu ayarlamak için güvenlik ve bakıma gidip oradan kurtar seçeneğine gireceksiniz öncelikle. Açılan yerden sistem geri yüklemeyi yapılandır tuşuna basacaksınız. Yine çıkan pencereden yapılandır tuşuna basıp açılan pencereden "En çok kullanım" kısmını istediğiniz gibi ayarlayacaksınız. Ben %2 yaptım. İsterseniz tamamen de kapatabilirsiniz ama önermem. Bir sorun olduğunda o noktalar çok işinize yarayacak çünkü.

Evet yok hocam. Sistem geri yükleme noktalarının boyutunu ayarlamak için güvenlik ve bakıma gidip oradan kurtar seçeneğine gireceksiniz öncelikle. Açılan yerden sistem geri yüklemeyi yapılandır tuşuna basacaksınız. Yine çıkan pencereden yapılandır tuşuna basıp açılan pencereden "En çok kullanım" kısmını istediğiniz gibi ayarlayacaksınız. Ben %2 yaptım. İsterseniz tamamen de kapatabilirsiniz ama önermem. Bir sorun olduğunda o noktalar çok işinize yarayacak çünkü.
Sundukları veri yazma garantisiyle bende 2 ayda yazdığı veriyi hesapladığımda garanti süresi boyunca sorun çıkarmayacağını gördüm ve sanırım kapatmama benimde gerek yok. Evet dediğiniz gibi normalmiş ve o kısımda açık kalsa daha iyi olacak gibi gözüküyor. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı