Samsung 860 Evo vs Samsung 860 Pro mu?

wenet

Decapat
Merhabalar,
Mevcut HDD'yi değiştirmeyi düşünüyorum. PC'yi daha çok render alma işlemleri için kullanıyorum. Yani Premiere Pro ve Photoshop gibi programlar daha çok kullanıyorum. Bu sebeple fiyat performans açsından değerlendirme yaparsak neredeyse iki kat fiyat farkı bulunan Samsung 860 Pro almak gerekir mi?
Bu ikiliye alternatif olarak daha uygun fiyatlı ürünler söz konusu ise belirtmeniz faydalı olacaktır.
Şimdiden teşekkürler.

Evo al geç. O SSD ölene kadar çok daha iyileri ucuza çıkar yenilemiş olursun. Zaten Samsung dayanıklıdır diğerlerine göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen bu paraya M.2 SSD alırdım. Belki bütceni az zorlarsan 1 TB bile alabilirsin en kötü 4-5 kat daha hızlı. 860 Evo kullanıyorum şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca yazma ömrünü doldurmanız günlük kullanıcı için imkansıza yakın bir şey ve söylenen değerlerin çok daha üzerinde ömürleri var. 750 Evo'm(250 GB) 3. yılını doldurdu yazma ömrü 35 TB ama ben bayağı bir üstüne çıktım. : D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı! Peki aradaki fiyat farkını göz önüne aldığımızda performans çok fark ediyor mu?
Teşekkürler.
Oyun açma ondan sonracığıma windows açmada 1 saniyelik 2 saniyelik fark ediyor asıl fark yüzlerce gb dosyaları kopyalama gibi yerlerde oluyor. Günlük sıradan oyuncuysanız farkı hissetmezsiniz.

Şahsen bu paraya m2 ssd alırdım belki bütceni az zorlarsan 1 TB bile alabilirsin en kötü 4-5 kat daha hızlı. 860 evo kullanıyorum şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca yazma ömrünü doldurmanız günlük kullanıcı için imkansıza yakın bir şey ve söylenen değerlerin çok daha üzerinde ömürleri var. 750 evo'm(250 GB) 3. yılını doldurdu yazma ömrü 35 TB ama ben baya bir üstüne çıktım. :D
Açıkçası 860 Evo 500GB benim bütçem için uygun. Sanırım benim PC'ye m2 SSD uygun değil.
Aşağıdaki konuda PC'den bahsetmiştim.
Ben olsam 970 Evo plus kullanırdım
Peki yukarıdaki konuyu incelediğinizde benim PC'ye uygun mudur m2?
Teşekkürler.
Oyun açma ondan sonracığıma windows açmada 1 saniyelik 2 saniyelik fark ediyor asıl fark yüzlerce gb dosyaları kopyalama gibi yerlerde oluyor. Günlük sıradan oyuncuysanız farkı hissetmezsiniz.
Açıkçası oyuncu değilim, daha çok render alma ve photshop gibi programlar kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı