Samsung 870 EVO 250 GB sahte mi?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Laptopfırsatı adlı satıcıdan Hepsiburada üzerinden 9 ay önce falan SSD almıştım. Sorun yaşayan yoktu, yorumları güzeldi ve Hepsiburada üzerinden iyi ürünler satan bir satıcıydı gördüğüm kadarıyla. Kargo geldiği zaman kutusuz gelmişti diye hatırlıyorum. Yani direkt SSD kutusuz olarak gelmişti. Neyse dedim, çalışsın yeter mantığındaydım. HDD'den geçmiştim. SSD'yi taktıktan sonra hiçbir sorun yaşamadım ama aldığım SSD'in bayağı sahte modelleri varmış. Benim SSD sahte mi acaba? Samsung Magician üzerinde gözüküyor. Seri numarası veya Firmware numarasıyla anlaşılır mı sahte olup, olmadığı?

Seri numarası: S5Y4NJ0R121767Z

Firmware: SVT02B6Q

Genuine yazıyor, internette baktığıma göre orijinal demekmiş sanırım.

1661928669581.png

1661928682930.png

Buradan seri numarasını sorgulayınca, "Geçersiz kod. Geçerli bir seri numarası veya IMEI giriniz." Diyor. Sanırım telefonlar için bu link.

@Yener K., @Mansion, @hakan yaeger, @Mithat Berhan, @BerkayZ87.

Son düzenleme:
1661933998769.png

Bu uzun açıklamalar Hepsiburada'dan satın alırken de ürün sayfasında var mıydı? Orijinal kapalı kutulu faturalı gibi gibi yazılar?

Son düzenleme:
Samsung desteğe nereden yazmalıyım? @EgeN7.
Samsung'un canlı desteği varmış: Kategori | Samsung Live Chat

Canlı destekten tam olarak ne çıkar bilmiyorum ama şansınızı deneyin.

Size asıl yardımcı olacak kısım mail desteğidir yüksek ihtimalle.

Bu mail desteği İngilizce gibi duruyor isterseniz sorunu İngilizce de yazabilirsiniz her ihtimale karşı. Kutusuz geldiğini de mutlaka belirtin derim.

Samsung'un canlı desteği varmış: Kategori | Samsung Live Chat

Canlı destekten tam olarak ne çıkar bilmiyorum ama şansınızı deneyin.

Size asıl yardımcı olacak kısım mail desteğidir yüksek ihtimalle.

Bu mail desteği İngilizce gibi duruyor isterseniz sorunu İngilizce de yazabilirsiniz her ihtimale karşı. Kutusuz geldiğini de mutlaka belirtin derim.

Hocam aldığım satıcının linkini attım. Aldığım zaman gene yüksek yıldızı vardı.

Bu sefer kendi sitesindeki uzun yazıları koymamışlar ama fotoğraflarda kutu var?

Kutusuyla birlikte göndermeye tenezzül etmemişler galiba. Yoksa kutusu olmayan iade ürün mü gönderdiler? Kutusuz gönderilince akla birçok soru geliyor ürün orijinal olsa da bunların yaptıkları hoş değil.

İlk aldığınızda sağlığını vs. kontrol ettiyseniz sıkıntı olmaz bence. İade ürün dediğime bakmayın tamamen varsayım.

Bu sefer kendi sitesindeki uzun yazıları koymamışlar ama fotoğraflarda kutu var?

Kutusuyla birlikte göndermeye tenezzül etmemişler galiba. Yoksa kutusu olmayan iade ürün mü gönderdiler? Kutusuz gönderilince akla birçok soru geliyor ürün orijinal olsa da bunların yaptıkları hoş değil.

İlk aldığınızda sağlığını vs. kontrol ettiyseniz sıkıntı olmaz bence. İade ürün dediğime bakmayın tamamen varsayım.

İade ürün göndermiş olabilirler dediğiniz gibi. İlk aldığım zaman sağlık tarafında sıkıntı yoktu, yazılan veriyi hatırlamıyorum ama normaldi yani.

İade ürün göndermiş olabilirler dediğiniz gibi. İlk aldığım zaman sağlık tarafında sıkıntı yoktu, yazılan veriyi hatırlamıyorum ama normaldi yani.
Mutlaka kontrol etmişsinizdir o zaman bir sıkıntı yoktur.

Yani bu Samsung SSD'ler, işlemciler gibi tray mi geliyor da böyle kutusuz gönderiyorlar müşteriye? Komedi.

1661935115742.png

Mutlaka kontrol etmişsinizdir o zaman bir sıkıntı yoktur.

Yani bu Samsung SSD'ler, işlemciler gibi tray mi geliyor da böyle kutusuz gönderiyorlar müşteriye? Komedi.

Eki Görüntüle 1501902

Samsung Türkiye canlı destek ile yazıştım ancak kontrol edemiyorlarmış, fiziki olarak görmeleri lazımmış. Seri numarasını falan yazdım, kontrol etmelerini istedim ama öyle bir şey yokmuş. Şimdi Samsung US'a mail atarak isteyeceğim. Belki onlar yaparlar.

Evet mail kısmındaki form boşluklarında biraz daha detaylı bilgiler var, belki o şekilde doldurup gönderdiğinizde yardımcı olabilirler. Belki onlar da fiziki şekilde görmek istediklerini söyleyecekler ama denemekten zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı