Samsung 870 EVO SSD çok yavaş çalışıyor ve Samsung Magician SSD sağlığını göstermiyor

Ryo41

Hectopat
Merhaba 120 GB SanDisk SSD kullanıyordum. Samsung 870 EVO 1 TB SSD aldım. Sonra eski SanDisk SSD'deki verileri Windows dahil Samsung'a klonladım. Şimdi hem bilgisayar yavaş açılıyor hem de Samsung Magician benchmark testinde 330 mb/s okuma ve 450 mb/s yazma hızına sahip normalde +530 olması lazımdı. Ayrıca Samsung Magician yazılımında sağlık durumu n/a gösteriyor.

Deneme amaçlı HDD de olan Forza Horizon 4 oyununu Steam oyun taşıma yoluyla Samsung 870 EVO 1 TB SSD'ye aktardım fakat oyunun açılması 2.5 dk sürdü. Zaten Windows'ta çok yavaş açılıyor. Sizce niye böyle, format mı atmam lazım?

Ürün sahte diye iade etmeye çalışırsanız daha çok uğraşırsınız muhtemelen. Beğenmedim deyip iade edin.

Sadece Firmware numarasını Google'a yazdım ve bu ürünle karşılaştım. Benim diyeceklerim bu kadar.

Hocam dün hatalı ürün: Ürün sahte, kutusunda yazan hızları sunamıyor. Samsung'un yazılımında sahte diyor diye iade oluşturmuştum.

Satıcı konusunda 1 kişi daha soru cevap da sahte ürün göndermişsiniz gibi bir yorum gördüm.
Saticida ürün sahte değil efendim iade de bulunun yazmış komikler :D

Hocam soruların soruları nerede görüyorsunuz?

Üzüldüm ama az para vermemişsiniz, bence hakkınızı arayın. Böyle pahalı bir ürün alındığı zaman hem güvenilir yerden alınmalı hem de didik didik edilmeli.
Sahte ürün satanın da, sahte ürünü üretenin de cezası büyük olmalı. Devlet ilgilenmeli (!)
SSD'yi kullandığınız anakart ne? Marka ve modelini yazar mısınız?

Güvenilir olmayan satıcılardan almayın.

MSI H110M Gaming. Hocam daha önce SanDisk 120 GB SSD kullanıyordum onun sağlığı %82 ve onda Windows kurulurken daha hızlı açılıyordu.

Hocam dün hatalı ürün: Ürün sahte, kutusunda yazan hızları sunamıyor. Samsung'un yazılımında sahte diyor diye iade oluşturmuştum.

Hocam soruların soruları nerede görüyorsunuz?

MSI H110M Gaming. Hocam daha önce SanDisk 120 GB SSD kullanıyordum onun sağlığı %82 ve onda Windows kurulurken daha hızlı açılıyordu.

Üsteki sizsiniz sanırsam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211121-112946_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211121-112946_Samsung Internet.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 66
Arkadaşlar iadem onaylandı. Yardım eden herkese teşekkür ediyorum :). Lütfen dikkatli olun sizde SSD alırken. Vidalama yerlerinde metal bir şey olması lazımmış orijinal olması için. Ayrıyeten Samsung Magician'ı yüklediğimde güncellemediğim için ilk başta orijinal gibi duruyordu. Onu güncelleyin öyle kontrol edin. Ayrıca bilgisayarınıza program indirip Firmware'sini de kontrol etmeniz gerekiyor orijinalliğini anlamanız için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı