Samsung 870 EVO SSD'nin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

AsakiriMansur

Picopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan Hepsiburada ile Samsung 870 EVO 500GB SSD aldım. HDD kutusu ile laptopuma bağladım. Dısk yönetiminden SSD'yi tanıttım ancak SSD'nin içine bir şey atmaya kalktığımda veya SSD ile bir şey yapmaya çalıştığmda (yanıt vermiyor) ibaresi çıkıyor. Disk bağlı olmasına rağmen kendi kendine bağlantısı kopuyor. Bazen taktığım halde SSD gözükmüyor. Samsung Magician uygulamasını indirdim orada bu SSD LAND2551 olarak gözüküyor SSD'yi taktığım zaman uygulama yavaşlıyor hata veriyor. Bağlı olduğu halde CrystalDiskInfo'da gözükmüyor.

Kafam karıştı. Ne bu SSD sahte mi şimdi? Ayrıyeten bir şey fark ettim kutudaki seri no ile SSD'nin üzerindeki seri no aynı değil. SSD'nin üzerindeki seri No'da fazladan 1 tane V harfi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzmirde yaşıyorum hocam. Bu arada o ssd takılı iken samsung magician uygulaması kasıyor ve zar zor açılıyor. Baya bekliyorum. Görsel ekliyorum.Bir ara şansa açıldi aşşağıdaki görseldeki gibi gözüküyordu. Land2531 olarak geçiyor. Masaüstü sistemim yok ama birinden rica edebilirim galiba. Cyristal disk info o ssd takılıyken hiç açılmıyor zaten.

Dahili olarak da harici olarak da Samsung SSD var ancak Magician programında ikisininde seri numara ve firmware bilgileri çıkıyor. Birkaç sahte Samsung SSD vakasında 'kimlik doğrulanmadı' uyarısı vardı. Sendeki durum daha farklı galiba. Yabancı sitelerde benzer bir şey de bulamadım.

Forumda şu konu var ancak net bir sonuca varamamışlar: USB ile bağlanan diskin sağlığına bakılamıyor

*Ard arda yazdığım için mesajlar birleşmiş.

@AsakiriMansur şimdi şöyle yapıyoruz. Bugüne kadar neden ürünü kaydetmedim garip :)

My Product

Sitesinde sağ tarafta 'Giriş Yapın'a tıklayıp hesabımızı oluşturuyoruz, doğrulamayı tamamladıktan sonra 'Ürün Ekle' deyip seri numarayla ürünü ekliyoruz. En azından sahte mi değil mi öğrenmiş oluyoruz.

Nereden aldıysan iade işlemlerini başlatabilirsin, neticede sağlıklı çalışmıyor.

Son düzenleme:
Dahili olarak da harici olarak da Samsung SSD var ancak Magician programında ikisinin de seri numara ve Firmware bilgileri çıkıyor. Birkaç sahte Samsung SSD vakasında 'kimlik doğrulanmadı' uyarısı vardı. Sendeki durum daha farklı galiba. Yabancı sitelerde benzer bir şey de bulamadım.

Forumda şu konu var ancak net bir sonuca varamamışlar: USB ile bağlanan diskin sağlığına bakılamıyor

*Art arda yazdığım için mesajlar birleşmiş.

@AsakiriMansur şimdi şöyle yapıyoruz. Bugüne kadar neden ürünü kaydetmedim garip :)

My Product

Sitesinde sağ tarafta 'Giriş Yapın'a tıklayıp hesabımızı oluşturuyoruz, doğrulamayı tamamladıktan sonra 'Ürün Ekle' deyip seri numarayla ürünü ekliyoruz. En azından sahte mi değil mi öğrenmiş oluyoruz.

Nereden aldıysan iade işlemlerini başlatabilirsin, neticede sağlıklı çalışmıyor.

Hocam seri no doğru çıktı. Çok şaşırdım. Kutu ve SSD'nin üzerindeki nolar farklı ama ikisi de oldu. İki ihtimal kaldı o zaman. Ya HDD jutusu bozuk ya da SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı