Çözüldü Samsung 870 EVO yazma hızı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ommeratik

Hectopat
Daha fazla  
Selam millet, yeni bir Samsung 870 EVO 250GB SSD aldım normalde okuma hızı 560mb/s yazma hızı ise 530mb/s. Birkaç program ile test ettim okuma hızı ve yazma hızı değerlerini sizler için kaydettim. Okuma hızında problem yok ama yazma hızında nedense bir düşüklük var. Yardımcı olursanız sevinirim. Acaba IDE ATA/ATAPI driverlarında sıkıntı mı var diye onun da ekran görüntüsünü attım. Laptop modelim HP 15 notebook. Ekran görüntüleri:

Dosya Ekleri

• s1.png
    s1.png
    43,6 KB · Görüntüleme: 288
  • s3.png
    s3.png
    40,3 KB · Görüntüleme: 237
  • s4.png
    s4.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 190
  • s5.png
    s5.png
    135,2 KB · Görüntüleme: 264
İOPS değeri düşük çıkmış onun dışında düşük yazma hızları önbellek dolduğu zamanlarda normal.

Önbellek temizleme görev zamanlayıcısı kullanabilirsiniz. SSD'de" bad sector" hatası var olmuş da olabilir aldığınız ürün hatalı olabilir yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
İOPS değeri düşük çıkmış onun dışında düşük yazma hızları önbellek dolduğu zamanlarda normal.

Ben sorunu anlayamadım ki tam olarak ne yapmam gerek ?

Ben sorunu anlayamadım ki tam olarak ne yapmam gerek ?
SSD'nin gerçek okuma hızı altta paylaştığım gibi yani 500 MB/S gibi hızlara önbellek teknolojisi ile çıkıyor. Ben aynı sorunu yaşayınca 2-3 gün sonra yazma hızı eskisine dönmüştü.
Sonradan konuyu okuyacak arkadaşlar için yazıyorum. Bugün test yaptığımda kendiliğinden normale döndü. Samsung'un 860 EVO 250 ve 500 GB modelleri için Turbo Write adında bir teknoloji kullanıyor. Bazen çok işlem yapınca teknoloji kendini kapatabiliyor. Bu modellerin bu teknoloji olmadan yazma hızları 300 MB/s olarak yazılmış. İOPS değeri de sistem özelliklerinize göre değişiklik gösteriyor. Bazı işlemciler daha uyumlu çalışıyor. Özellikle yeni nesil işlemciler tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Eki Görüntüle 853718
Eki Görüntüle 853726

Geri
Yukarı