Samsung 870 QVO 1 TB İncelemesi

Arkadaşlar ürün yeni geldi. Amazon'dan almıştım. Güzel, kaliteli bir SSD'ye beziyor. Lakin HDD'de kayıtlı bulunan dosyaları SSD içerisine taşırken 40 GB'ı geçince SSD yazma hızı 75 MB/s'ye düşüyor. Bu çok kötü bir şey. Almadan önce de izlemiştim bu hıza düştüğünü biliyordum. Fakat bu diski veri depolama için aldım. Yoksa 512 GB'lık XPG SX8200 Pro NVMe M.2 disk kullanıyorum Windows için. Okumada bir sorun yok sıkıntı yazma sırasında 40 GB'a kadar fişek gibi 40 GB'tan sonra tosbağaya dönüşüyor. EVO önermişlerdi bunun için EVO tavsiye etmişlerdi. Fakat ben bu daha ucuz ve güvenilir diye bunu tercih ettim. Pişman mıyım? Hayır. Bir tek bu problemi var. Dosyaları taksit taksit atabilirsiniz hızlı atmak istiyorsanız. Bir de şeye dikkat edin. Diskin arkasındaki SATA Power kablosunun ve SATA veri kablosunun düzgün oturup oturmadığını kontrol edin. İlk denememde tam oturtmamışım galiba. Dosya kopyalarken sistem donup durdu SSD'yi bozuk sandım. 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'den SSD'ye dosya aktarımlarında HDD'nin sınırlarına takılıyorsunuz. SSD'yi kısıtlayan bu oluyor. M2 SSD'den Samsung'a dosya aktarmayı deneyin sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

HDD'den SSD'ye dosya aktarımlarında HDD'nin sınırlarına takılıyorsunuz. SSD'yi kısıtlayan bu oluyor. M2 SSD'den Samsung'a dosya aktarmayı deneyin sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Hayır önce HDD'den M.2'ye aktardım daha sonra SSD'ye aktardım.

Hayır. SSD önbelleği dolunca o hızlara düşüyor. HDD'yle falan alakalı değil. @Shadow Ryzen hayırlı olsun hocam. Önbellek bazen dolu kalabiliyor. Uyarısını yapayım.

Hayır. SSD önbelleği dolunca o hızlara düşüyor. HDD'yle falan alakalı değil. @Shadow Ryzen hayırlı olsun hocam. Önbellek bazen dolu kalabiliyor. Uyarısını yapayım.
Yok hocam bu QVO'larda genel bir durum. Bir anda 40 GB üstü dosya atmayacaksın. Parça parça atacaksın ki hızlı atsın.

Hocam ben de 870 EVO kullanıyorum. Alttan veri yazan bir şey varsa önbellek doluyor. Kendi kendine boşalmayabiliyor. Onu demeye çalıştım.
Biliyorum hocam da QVO böyle. Bakın burada EVO ile karşılaştırması dahi var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayatını seven 870 QVO serisinden uzak dursun. 40-49 GB Yazmadan sonra hızı acayip yavaşlıyor. 870 EVO Serisinde böyle bir sorun yok.

Zaten 870 EVO, Amazon'da 870 QVO'dan daha ucuz.

Geri
Yukarı