Samsung 950 Pro 512 GB düşük okuma yazma sorunu

coşkunn

Hectopat
Daha fazla  
Mehhaba sizin tavsiyeniz Technopat'ın tavsiyesi üzerine Samsung 950 Pro 512 GB satın aldım. Sistemim Msı Gamıng 7 Z97 anakart, m.2 SSD girişli işlemcim, İntel 4790k, RAM Kıngston 2400 MHz 32 GB, PSU 1100 wat gold busistemde, SSD'yi CrystalDiskMark 5.1.2 64 bit ve Samsung magican ile test ediyorum 550 mb okuma ve 550 mb yazma veriyor. Oysa m.2 SSD'nin 2500 mb yazma 1500 MB okuma hızı var. Sizce üründe mi sorun var benim sitemimde mi? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 950 pro 256gb m.2 ssd kullanıyorum. Samsung'un sitesinden 950 pro'nun driver'ını kurun ve yeniden başlatın. Kurmadan önce ssd'yi tam olarak tanımıyor sistem.
İlgili sayfa:
Samsung 950 Pro
Samsung 950 Pro NVMe Driver

sadadad.jpg

Son düzenleme:
Biraz baktımda senin anakartındaki SSD arayüzü PCI-e 2,0 ama Samsung SSD 950 PRO PCIe 3.0 x4 arayüzünü kullanıyor. Tamamen tahmini konuşuyorum acaba bu SSD'nin o yazan değerleri PCIe 3.0 x4 arayüzüne takıldığı zaman mı geçerli ?

dediginiz olabilir peki m.2 adaptörü nerden temin edebilirim internette çok aradım satılmıyor hep bilmedigim yurtdışı sitelerinde

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı