Samsung 970 Evo ile 970 Evo Plus SSD'leri RAID yapmak

captivesoul

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhabalar;
Benim bilgisayarımda 250GB 960 Evo SSD var ancak yeni nesil oyunlar için alan yetersiz olmaya başladı. Bunun üzerine internetten 500GB 970 Evo Plus siparişi verdim. 960 Evo serisinin yazma hızı 1500 MB/SN iken 970 Evo Plus serisinin yazma hızı 3200 MB/SN. Bu iki SSD'yi RAID yapınca nasıl bir sonuç elde ederim?

Son düzenleme:
Kafam karıştı, başlığı da yanlış girmişim. 960 Evo'nun yazma hızı 1500MB/SN iken 970 Evo Plus'ın yazma hızı 3200MB/SN. RAID yapman gerekli mi demişsin, RAID yapmadan ayrı ayrı kullanabilir miyim?

Benim de hatam var başlıkta görünce içerikte de aynı okumuşum. Sana şöyle anlatayım. Ben şu an 970 Evo 250 GB ve uyduruk bir 120 GB SSD kullanıyorum. Birisi yerel disk C, diğeri D. Sistemim 970 Evo'da. Diğerine dosyalarımı, bazı oyunları atıyorum. Kenarda 1 TB diskim de var. İstersem onu takıp onu depolama olarak kullanabilirim. Hız olarak gayet güzel durumda zaten. RAID'in sağladığı performans ya da koruma sana şart değil ise yapmana gerek yok. Benim gibi kullanabilirsin. Bilgisayarına USB taktığında nasıl onun içine dosya atabiliyorsan taktığın sürücüye de o şekilde veri aktarabilirsin.

Aslında donanımlara yabancı değilim ancak bilgisayarı topladım toplayalı kendimi RAID yapmaya o kadar şartlamışım ki, SSD'leri ayrı ayrı kullanabileceğim hiç aklıma gelmedi. Yardımcı olduğun için teşekkürler.

Geri
Yukarı