Samsung 970 EVO Plus RAID 0 hız veriyor

Nihai Tüketici

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Saumsung 970 Evo Plus
Anakart
Asus Rog Z490-h
Merhaba. Samsung 970 EVO Plus 500 GB 2 adet sahibim. RAID 0 olarak kullanıyorum. Yakın zamanda bir konuda test yapmam istendi ve yaptım. Yalnız değeler RAID 0 gibi hıza sahip değil. Windows 10 veya 11 her iki işletim sisteminde de denedim. RAID sildim ve tekrar oluşturdum. RAID sildim ve Windows kurup Samsung yazılımından SSD güncellemelerini yaptım. Sonrasında tekrar RAID 0 oluşturdum ve Windows yükledim. Durum hiçbir şekilde değişmedi. Sistemimden herhangi bir şikayetim öncesinde yoktu, şimdi de yok. Ama 2 katı hıza erişmem gerekiyor diye 3 gündür denemeler yapıyorum ve başarılı olamadım. En son sizlere danışmam tavsiye edildi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
@Recep Baltaş Sizin uzmanlık alanınız destek alabilir miyim ?
Günlerdir bir yorum dahi alamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_2975.jpg
    IMG_2975.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Merhaba,

bunun iki sebebi olabilir:
  • SSD'leri taktığınız yuvanın hızı yetersiz
  • Çipset ile işlemci arasındaki hız eski yonga setlerinde kısıtlı olduğu için limite takılıyorsunuz

Merhaba,

bunun iki sebebi olabilir:
  • SSD'leri taktığınız yuvanın hızı yetersiz
  • Çipset ile işlemci arasındaki hız eski yonga setlerinde kısıtlı olduğu için limite takılıyorsunuz
Teşekkür ederim, lakin bir kaç bu işlerle meşgul arkadaş, sizin dediğinizi söylediğimde eski bir sistem kullanmadığımı olmaması gerektiğini söylediler. Enteresan olan öncesinde z390 ve 9900k ile böyle değildi. Şimdi z490 ve 10900kf ile neden böyle oldu anlayamadım. Videonuzu bir çok kez izledim ama o zaman teknoloji yetersizdi. Şimdi halen öyle mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı