Samsung 970 EVO Plus 1 TB yazma hızı 1300 mb/s'ye düştü

michaelcemson

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
samsung 970 evo plus 1 tb
Anakart
asus prime b-660m
Sistemi alalı daha 2 ay oldu. Alır almaz test yapmıştım okuma hızı yine 3500 yazma hızı 3300ü görüyordu. Dün sistem biraz geç açılınca tekrar test yapim dedim bir baktım yazma hızı 2000'lere düşmüş. Tekrar test yaptım kaç kere bu sefer 1700 1200 1000 arası gidip geldi sürekli düşüp yükseliyor ama kağıt üstündeki 3300 yazma hızını veremiyor ilginç bir şekilde. Donanımsal sorun olsa okuma hızı da düşük olmaz mıydı? Benim gibi onlarca yazan olmuş ama hiçbirinde çözümü göremedim. Samsung Magician'dan test yaptım hızlar yine aynı. Sorun ne olabilir sizce hazır sistem olarak aldım. Sırf bunun için İstanbul'a göndermek çok uğraştırır en fazla buradaki Samsung bayilerine sorarım. Ne yapmam lazım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-29 173451.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-29 173451.png
    42,3 KB · Görüntüleme: 25
Birincisi Samsung SSD için Samsung Magician yazılımını kullanın. Daha doğru sonuçlar verecektir. İkincisi okuma-yazma değerlerinde dalgalanma olabilir. Sonra tekrardan düzeliyor. Bu sistemi kullanma şeklinizden SSD'nin doluluk oranına kadar etki eden bir şey.

Birincisi Samsung SSD için Samsung Magician yazılımını kullanın. Daha doğru sonuçlar verecektir. İkincisi okuma-yazma değerlerinde dalgalanma olabilir. Sonra tekrardan düzeliyor. Bu sistemi kullanma şeklinizden SSD'nin doluluk oranına kadar etki eden bir şey.
magician uygulamasından da test ettim hız yine 1000lerde geziniyor.dün test yaptım bugün hala düzelmedi. kendi kendine düzelme şansı var mı.sadece oyun falan indirdim 200 gb boş alan kalmıştı.baya bişey sildim şu an 400 gb boş ama 1 gündür aynı durumda.daha öncesinde test yapmadığım için bilmiyorum.2 ay önce ilk aldığımda yapmıştım testi

Magician uygulamasından da test ettim hız yine 1000'lerde geziniyor. Dün test yaptım bugün hala düzelmedi. Kendi kendine düzelme şansı var mı? Sadece oyun falan indirdim 200 GB boş alan kalmıştı. Bayağı bir şey sildim şu an 400 GB boş ama 1 gündür aynı durumda. Daha öncesinde test yapmadığım için bilmiyorum. 2 ay önce ilk aldığımda yapmıştım testi

Bende Samsung SSD kullanıyorum. İndirme yaptığım günler yazmada düşme oluyor. Sonra toparlıyor. Yazma işlemleri bir süre yapmayın ve 3-4 gün sonra tekrar teste bakın. Devam ederse konuşuruz.

Bende Samsung SSD kullanıyorum. İndirme yaptığım günler yazmada düşme oluyor. Sonra toparlıyor. Yazma işlemleri bir süre yapmayın ve 3-4 gün sonra tekrar teste bakın. Devam ederse konuşuruz.
sürekli test ile kontrol etmenin bi sıkıntısı olur mu. microsoft flight simululatör gibi 2 3 oyun yükledim yaklaşık 200 gb kadar.ama yükleyeli 2 gün oldu en az.dün test yaptığımda da bu sonuç çıktı.sırf bu yüzdense böyle hassas olması kafama yatmadı.düzelmezse tekrar yazarım mecburen.inşallah geçer

Sürekli test ile kontrol etmenin bir sıkıntısı olur mu? Microsoft Flight simululatör gibi 2-3 oyun yükledim yaklaşık 200 GB kadar. Ama yükleyeli 2 gün oldu en az. Dün test yaptığımda da bu sonuç çıktı. Sırf bu yüzdense böyle hassas olması kafama yatmadı. Düzelmezse tekrar yazarım mecburen. İnşallah geçer

Sürekli test etmek yakın zamanda anlamazsın ama ömründen kısaltır. Sonuçta tam yükte çalıştırıyor test anında. 200GB veri yazmışsın değerlerde dalgalanma yaptırır. Takılacak bir durum yok. Dediğim gibi yap 3-4 gün sonra tekrar bakarız.

Sürekli test etmek yakın zamanda anlamazsın ama ömründen kısaltır. Sonuçta tam yükte çalıştırıyor test anında. 200GB veri yazmışsın değerlerde dalgalanma yaptırır. Takılacak bir durum yok. Dediğim gibi yap 3-4 gün sonra tekrar bakarız.
hala aynı hocam samsung magiciandan test yaptımç okuma değeri 3544 yazma değeri 1214 çıktı.saçmalık resmen daha da samsung ssd almam güya bilindik marka.

Yeni konular

Geri
Yukarı