Samsung 970 EVO Plus nasıl bir SSD?

Makaleler
44

Bunun özelliklerini merak ettim. Art artına veri yazsak ne kadar dayanır? M.2 olduğunu biliyorum ama biraz daha geniş bilgi verirseniz sevinirim.

İyi sosyaller.

Özellikleri fiyatına göre kötü diye konular açılmıştı diye hhatırlıyorum (Samsungdu ama modelini hatırlamıyorum).
NOT: Beğenmedim atan arkadaşlar, Modelini hatırlamıyorum yazmışım. Aşağıd konunun linki var 980 ile karıştırmışım çünkü KS 970 EVO alınırmı diye ayrıca sormuş.

Son düzenleme:
1 yıldır falan yeni versiyonu satılıyor, yeni versiyonunda da 980 PRO ile aynı kontrolcü bulunuyor. Dolayısıyla kontrolcü bakımından çok sağlam ve güçlü bir yöne sahip. NAND yongaları da yenilendi ancak 92L TLC. Yine de yüksek bir değer. SLC Cache Size'ı da 120 GB civarlarında. Yani bu şu demek; disk, vadettiği yazma değerini 120 GB dosya transferine kadar sağlayabiliyor. Fena olmayan bir değer. DRAM de bulundurması gücüne güç katıyor.

Kendisi şu an için en iyi PCI-e 3.0 SSD modellerinden bir tanesi ancak yakın fiyatta FireCuda 520, S70 Blade ve P5 Plus gibi PCI-e 4.0 ve daha iyi olan modeller varken tercih etmezdim.

1 yıldır falan yeni versiyonu satılıyor, yeni versiyonunda da 980 PRO ile aynı kontrolcü bulunuyor. Dolayısıyla kontrolcü bakımından çok sağlam ve güçlü bir yöne sahip. NAND yongaları da yenilendi ancak 92L TLC. Yine de yüksek bir değer. SLC Cache Size'ı da 120 GB civarlarında. Yani bu şu demek; disk, vadettiği yazma değerini 120 GB dosya transferine kadar sağlayabiliyor. Fena olmayan bir değer. DRAM de bulundurması gücüne güç katıyor.

Kendisi şu an için en iyi PCI-e 3.0 SSD modellerinden bir tanesi ancak yakın fiyatta FireCuda 520, S70 Blade ve P5 Plus gibi PCI-e 4.0 ve daha iyi olan modeller varken tercih etmezdim.
Hocam, peki hem depolama hem de oyun oynamak için 1 TB yeter mi buna? Oyun derken ağır oyunlar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı