Samsung 970 Evo Plus Yüksek BIOS Zamanı Sorunu

keto

Hectopat
Bende 500GB Samsung Evo 970 Plus modeli var. 3300 MB/s okuma, 3200 MB/s yazma hızı var. Arkadaşımda da 860 EVO modeli bulunmakta. Bütün sistem özelliklerim de ondan daha fazla. Görev yöneticisinden son BIOS zamanına baktığımda onda 8 saniye yazarken bende 12.2 saniye yazıyor. Benim bilgisayarım daha geç açılıyor. Sizce sebebi ne olabilir? Ona kurulumu İtopya yapmıştı, ben kendim yaptım acaba bir ayarda hata olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılışta'ki programlar durumu etkileyebilir, 3300mb/s olması, sata 3 500 mb/s bir ssd'den 6 kat hızlı olacağı anlamınada gelmiyor bu arada. Bios'ta fast boot vs ayarlarda bunu etkiler.

Arkadaşlar büyük bir hevesle bende 970 evo plus aldım. Monster abra a5 v8.1.2 cihazımın 2inci m2 slotuna taktım ama çalışmıyor. Ne bios nede win 10 görmüyor bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilir mi

Arkadaşlar büyük bir hevesle bende 970 evo plus aldım. Monster abra a5 v8.1.2 cihazımın 2inci m2 slotuna taktım ama çalışmıyor. Ne bios nede win 10 görmüyor bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilir mi
SSD taktığınız portun PCİ-E SSD desteği var mı?
Eğer yoksa kullanmış olduğunuz bilgisayar satın almış olduğunuz SSD'yi desteklememekte. Keza depolamayı bios menüsünden de göremediğinizi belirtmişsiniz.

Son düzenleme:
Monster ile görüştüm iki slot var m2 olarak cihazda ama sadece 1 tanesini m2 nvme olarak kullanabilir mişim. Üzerindeki ssd yi söktüm (intel 600p) Samsung taktım ama ne Windows yükleyici nede bios görmüyor bi türlü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı