Samsung 980 Pro vs Kingston KC3000

TBW değeri ve hız olarak Kingston daha iyi görünüyor, her iki disktede dram var.
Kingston 1 tb modelde slc alanı var diyorlar ama kaç gb bilmiyorum, kingston daha iyi görünüyor.

Bu sizin laptopunuz kullandığınız ortam şartları sıcaklık ve fan ayarınızla ve ortamızda ki toz ile alakalı olabilir normal gündelik kullanımda SSD 70 derece çalışmamalı normal bir durum değil bahsettiğiniz senaryo bana gerçekçi gelmedi açıkçası. Sıcaklıklarını nereden kontrol ediyorsunuz SS paylaşır mısınız?

Günlük kullanımdan bahsetmiyorum özellikle dosya yazmada sorun okuyor yazma hızı ne kadar yüksekse o kadar hızlı ısınıyor, laptopu Mart'ta aldım Temmuz'da taktım SSD'yi Hatay da yaşıyorum yazın sıcak gerçekten. Hem Magician hem de CrystalDiskInfo'dan bakıyorum.

Var mi bilmiyorum.

ROG gibi kaliteli bir modelde vardır diye düşünüyorum laptopu açan bir video bulursanız görürsünüz.

Günlük kullanımdan bahsetmiyorum özellikle dosya yazmada sorun okuyor yazma hızı ne kadar yüksekse o kadar hızlı ısınıyor, laptopu Mart'ta aldım Temmuz'da taktım SSD'yi Hatay da yaşıyorum yazın sıcak gerçekten. Hem Magician hem de CrystalDiskInfo'dan bakıyorum.

ROG gibi kaliteli bir modelde vardır diye düşünüyorum laptopu açan bir video bulursanız görürsünüz.

Kaç toplamda kaç GB dosya boyutundan bahsediyoruz ? Dediğiniz şey 980 Pro olsa anlayacağım daha sıcak çalışıyor ama bahsettiğiniz sorunu 970 EVO Plus'ta ilk defa duyuyorum.

Günlük kullanımdan bahsetmiyorum özellikle dosya yazmada sorun okuyor yazma hızı ne kadar yüksekse o kadar hızlı ısınıyor, laptopu Mart'ta aldım Temmuz'da taktım SSD'yi hatay da yaşıyorum yazın sıcak gerçekten. Hem Magician hem de CrystalDiskInfo'dan bakıyorum.

Hocam SSD'yi 2. slota takacağım var mi anlamıyorum NVMe M.2 slotuna o yuzden siz bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230209-150813_Technopat.jpg
    Screenshot_20230209-150813_Technopat.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 69
Bu sizin laptopunuz kullandığınız ortam şartları sıcaklık ve fan ayarınızla ve ortamızda ki toz ile alakalı olabilir normal gündelik kullanımda SSD 70 derece çalışmamalı normal bir durum değil bahsettiğiniz senaryo bana gerçekçi gelmedi açıkçası. Sıcaklıklarını nereden kontrol ediyorsunuz SS paylaşır mısınız?

Doğru söylüyor. Acer Nitro 2021 kasa kullanıyorum kendi SSD'si boşta 60 derecelerde çalışıyor.

Yoksa bile ped satıyorlar ped alıp üstüne takarsanız sıcaklığı düşürür diye düşünüyorum.

Pedlere güvenmiyorum fırın gibi ısıtma ihtimali var.

Kaç toplamda kaç GB dosya boyutundan bahsediyoruz? Dediğiniz şey 980 Pro olsa anlayacağım daha sıcak çalışıyor ama bahsettiğiniz sorunu 970 EVO Plus'ta ilk defa duyuyorum.

970 EVO Plus çok daha sorunlu ısı açısından Google 970 EVO Plus ısınan yazarsanız dolu şikayet var. GB önemli değil süre önemli ama 500 MB hızda 10-15dk sürüyor kilitlenmesi.

Hocam SSD'yi 2. slota takacağım var mi anlamıyorum NVMe M.2 slotuna o yuzden siz bakar mısınız?

Var slot mevcut SSD'nin altında.

Pedlere güvenmiyorum fırın gibi ısıtma ihtimali var.

970 EVO Plus çok daha sorunlu ısı açısından Google 970 EVO Plus ısınan yazarsanız dolu şikayet var. GB önemli değil süre önemli ama 500 MB hızda 10-15dk sürüyor kilitlenmesi.

Var slot mevcut SSD'nin altında.

O zaman Kingston daha mantıklı degil mi?

Geri
Yukarı