Samsung 990 Pro SSD anakarttaki hangi slota takılmalı?

zimberdyal

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda halihazırda Samsung 970 EVO 1 TB takılı. İkinci olarak "Samsung 990 Pro MZ-V9P2t0bw 2TB" SSD aldım. PC'de bulunan "ASUS ROG STRIX X570-F Gaming AMD AM4 DDR4 ATX anakart" ile uyumlu mudur? Bunun yanında fotoğrafta görüldüğü üzere 1. slotta olan 970'i çıkarıp buraya 990'ı takmak oyunlar açısından performans artışı sağlar mı? Yoksa hiç ellemeden direkt 2. slota mı takayım? Yanıtlar için teşekkürler.

aaaaa.png

Üsttekine 990'ı, alttakine 970'i takın. Alttaki PCIe 4.0 değil.
ASUS bir öyle bir böyle yazmış. Buraya göre alttaki PCIe 3.0.
1670259229581.png

Ama buraya göre tek ekran kartı kullandığınızda ikisi de PCIe 4.0.
1670259336021.png

Garanti olması için 990'ı üste takardım ben.

İnsanın fark edebileceği bir hızlanma yaşamamanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Üsttekine 990'ı, alttakine 970'i takın. alttaki PCI-e 4.0 değil.
ASUS bir öyle bir böyle yazmış. Buraya göre alttaki PCI-e 3.0.
Eki Görüntüle 1594452
Ama buraya göre tek ekran kartı kullandığınızda ikisi de PCI-e 4.0.
Eki Görüntüle 1594454

Garanti olması için 990'ı üste takardım ben.

İnsanın fark edebileceği bir hızlanma yaşamamanız gerekiyor.

MSI RTX 3080 Suprim X, yani tek ekran kartı kullanıyorum.

990 proyu 1. slota ve 979 evoyu 2. slota takınca görüntü gelmedi. Ben de yerlerini değiştirdim. Yapınca oldu. 2. slottaki 990 pro değerleri fotoğraftaki gibi oldu. Sizce değerler nasıl?

CrystalDiskMark_20221207083238.png

Son düzenleme:
MSI RTX 3080 Suprim X, yani tek ekran kartı kullanıyorum.

990 proyu 1. slota ve 979 evoyu 2. slota takınca görüntü gelmedi. Ben de yerlerini değiştirdim. Yapınca oldu. 2. slottaki 990 pro değerleri fotoğraftaki gibi oldu. Sizce değerler nasıl?

Eki Görüntüle 1595596
Redditte Samsung 990 Pro ile ilgili ciddi anlamda şikayetler yazılmış. 1 haftada %10-%15 gibi sağlık kayıpları raporlarmışlar. Lütfen kartınızı kontrol edin uygulamayla. Bende kartı sipariş etmiştim. Ancak bugün iptal ettim. Umarım aynı sorun sizin karttada mevcut değildir hocam.

Redditte Samsung 990 Pro ile ilgili ciddi anlamda şikayetler yazılmış. 1 haftada %10-%15 gibi sağlık kayıpları raporlarmışlar. Lütfen kartınızı kontrol edin uygulamayla. Bende kartı sipariş etmiştim. Ancak bugün iptal ettim. Umarım aynı sorun sizin karttada mevcut değildir hocam.
Hocam dediğiniz bilgiyi samsung magician içinde hangi kısımdan görüyoruz?
aaaaaa.jpg

Hocam dediğiniz bilgiyi samsung magician içinde hangi kısımdan görüyoruz?
Eki Görüntüle 1644822
Hocam kendi uygulamasıyla değil CrystalDiskInfo uygulamasından bakmanız lazım. Reddite ciddi anlamda entry girilmiş. Ve neredeyse tüm herkes sorun yaşıyor. Sizinde kontrol etmenizi öneririm.

Buda redditteki girdi :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kendi uygulamasıyla değil CrystalDiskInfo uygulamasından bakmanız lazım. Reddite ciddi anlamda entry girilmiş. Ve neredeyse tüm herkes sorun yaşıyor. Sizinde kontrol etmenizi öneririm.

Buda redditteki girdi :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ediyorum hocam. Mevcut durum %100 yazıyor, umarım doğrudur.

1674675146984.png

Geri
Yukarı