Samsung A30s telefon sıfırlanırsa performansı ne kadar artar?

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Merhaba. Elimde 4 yıllık bir Samsung Galaxy A30s var. Sadece 1 kere sıfırladım o da geçen seneydi. Sadece verileri silmiştim uygulamalar vs. duruyordu. Telefonumda son 2 aydır bariz bir performans kaybı görüyorum. Telefonu bu kez tam olarak sıfırlamak istiyorum. Telefonda zaten aşırı fazla uygulama var, sadece ihtiyacım olan şeyleri indireceğim. Oyunlarda performans artışı gözle görülür derecede olur mu? Performans artışı olacağını biliyorum zaten ama gözle görülür olup olmamasına göre sıfırlayacağım.

Ki zaten bataryasında sorun var şarj %40 oldu mu hemen şarjdaysa bile 0A iniyor. Belki uygulamalardan vesaire kaynaklıdır. Değer mi?

Zaten düşünüyorum da A30s için pek bir video vb. şey bulamadım. A30'un ROM'ları işe yarar mı?
Aynı cihaz sayılır zaten.

One UI 6 öneririm, UC sonucu pil ömrünüz, OC sonucu performans, Debloat sonucu da depolama olarak alanınız artıyor.

Son düzenleme:
Aynı cihaz sayılır zaten.

One UI 6 öneririm, pil ömrünüz bayağı artıyor ve performans olarak da, depolama olarak da alam artıyor.
teşekkür ederim bakacağım. yorumları da güzel.

teşekkür ederim bakacağım. yorumları da güzel.
Bu linki öneririm, aynı geliştiricinin aynı ROM'u, sadece One UI 6 yapılmış ve bazı hatalar çözülmüş. ROM'u denediğim için öneriyorum, video kaynak da var A30 için, zaten aynı ve kurulumu kolay ama NFC'yi disable edin kurulumda. Olmasa da oluyor ama arayüzde görünmemesi daha hoş. Ben basmayı unutmuşum.
ROM'un debloat seçenekleri de var ama seçmeseniz bile sadece temel uygulamalarla geliyor, asistan vs dahi yok. Bootloaderi açma dışında çok uğraştırmaz sizi, uğraştırırsa zaten burda ilgili bir konu var, atarım linkini.

Geri
Yukarı