Samsung A51 Telefon RAM'ın hepsini kullanmıyor

KEREM3492

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5 12400f ;
Anakart: Biostar b760mx/2-E
Ekran Kartı: 4060ti 16gb 3x
Ram: 2x8 3200mhz xpg d35g rgb
Meslek
Yazılım
Telefonum Samsung A51 6 GB RAM var bu konulara pek hakim değilim. Bu bir problem mi?
Problemse nasıl başa cıkılır.

Screenshot_20230103-145358_Device care.jpg

Hepsini kullanmaması lazım zaten. Oyun veya aynı anda birçok uygulama çalışırken falan kullanır. RAM, önbellek demek. Beyinde olduğu gibi düşünün.

Gerekmediği için olabilir mi? Gayet normal. Gerektiğinde kullanır.

RAM önbellek değildir.

Sizin için test amacıyla kayda değer bir şey açık olmayan A50 cihazımın bellek kullanımına bakayım. 3,5/6 GB. Kayda değer değil derken buna WhatsApp, Spotify, Chrome, galeri vb. standart uygulamalar dahil. Telefon temizleme yaparak 1,6 GB'ını boşaltabileceğini söylüyor. Şimdi de GTA: VC ve Gwent açayım. Unity ile yapıldığı için Gwent'in bellek tüketiminin daha kötü olacağını düşünerek GTA: VC açıp sonra Gwent'e geçeceğim, yani GTA: VC arkada kalacak. GTA: VC'yi açıp kayıtlı oyumu yükleyip bir araca binip 1 dakika gezdikten sonra Gwent açıp maça giriyorum. 4,4/6 GB oluyor. Temizlemek istersen 2,5 GB temizlerim diyor. Bu arada istersem 2 tık ile iki oyun arasında anında geçiş yapabiliyorum. Kullanacak belleğiniz kalmadığında sorun edinin.

RAM önbellek değildir.

Sizin için test amacıyla kayda değer bir şey açık olmayan A50 cihazımın bellek kullanımına bakayım. 3,5/6 GB. Kayda değer değil derken buna WhatsApp, Spotify, Chrome, galeri vb. standart uygulamalar dahil. Telefon temizleme yaparak 1,6 GB'ını boşaltabileceğini söylüyor. Şimdi de GTA: VC ve Gwent açayım. Unity ile yapıldığı için Gwent'in bellek tüketiminin daha kötü olacağını düşünerek GTA: VC açıp sonra Gwent'e geçeceğim, yani GTA: VC arkada kalacak. GTA: VC'yi açıp kayıtlı oyumu yükleyip bir araca binip 1 dakika gezdikten sonra Gwent açıp maça giriyorum. 4,4/6 GB oluyor. Temizlemek istersen 2,5 GB temizlerim diyor. Bu arada istersem 2 tık ile iki oyun arasında anında geçiş yapabiliyorum. Kullanacak belleğiniz kalmadığında sorun edinin.
Bu kadar kullanması normalmidir hocam

RAM önbellek değildir.

Örnek olarak verdim işte. Nasıl açıklayayım bilemedim.

Geri
Yukarı